Գերմանաբնակ հայ բռնցքամարտիկ Արտեմ Հարությունյանն արժանացել է «Ֆեյր փլեյ» մրցանակին, որը շնորհվում է ազնիվ խաղի համար, Համբուրգում անցնող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությանը:
«Գերմանիայում ճանաչում ստացած Ռիո-2016-ի բռնցքամարտի բրոնզե մեդալակիր, 27-ամյա բռնցքամարտիկ Արտեմ Հարությունյանը, որը հանդես է գալիս կիսամիջին քաշում, կրկին ապացուցեց իր գերազանցությունը Համբուրգում՝ որպես ազնիվ մարզիկի մարմնացում թե պարտվելիս, թե հաղթանակելիս»,-ասվում է Սիրողական բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիայի (AIBA) հաղորդագրության մեջ, գրում է Rusarminfo-ն:
2016-ին Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում Գերմանիան ներկայացնող Հարությունյանը դարձավ բրոնզե մեդալակիր:
Արտեմ Հարությունյանը ծնվել է 1990-ի օգոստոսի 13-ին, հանդես է գալիս մինչև 64 կգ քաշային կարգում, ներկայացնում է Գերմանիան:

4 Сентябрь 2017 - 08:46 AMT
Бронзовый призер РИО 2016 по боксу Артем Арутюнян удостоился награды «Фейр-плей» на Чемпионате мира по боксу в Гамбурге.
«Получивший известность в Германии Бронзовый призер РИО 2016 по боксу, 27-летний боксер во втором полусреднем весе Артем Арутюнян, снова доказал свое превосходство в этом спорте в Гамбурге, как олицетворение духа честного игрока как в случае проигрыша, так и победы». — говорится в сообщении Международной ассоциации любительского бокса (AIBA), пишет Rusarminfo.
В 2016 году на Олимпийских играх в Рио, представляющий Германию Артем Арутюнян, стал бронзовым призером.
Артем Арутюнян — немецкий боксер армянского происхождения родился 13 августа в 1990 года. Спортсмен выступает на ринге в весовой категории до 64 кг.