Նոր iPhone-ում կարող է Siri ձայնային օգնականին կանչելու գործառույթ առաջանալ՝ արգելափակման կոճակի հպումը պահելով: Այդ մասին հայտնել է անկախ մշակող Գիլերմո Ռեմբոն իր Twitterում:
Ըստ ծրագրավորողի, նա իմացել է նոր գործառույթի մասին՝ ուսումնասիրելով HomePod-ի ծածկագիրը: Նման նորամուծությունը կապված է այն հանգամանքի հետ, որ iPhone 8-ում չի լինելու Home կոճակը, որի միջոցով էլ իրականացվում է Siri-ի կանչելու գործառույթը, գրում է Lenta.ru-ն:
2017-ի օգոստոսին հաստատվեց այն տեղեկությունը, որ Apple-ը վերացնելու է մատնահետքերի սքաներով Home կոճակը: Սթիվ Թրոութոն Սմիթը հայտարարել է, որ HomePod-ի գործառույթներում չկա էկրանի տակ գերձայնային Touch ID-ի ոչ մի հիշատակում: Այն կփոխարինվի դեմքի Face ID սքաներով:
Օգոստոսի 31-ին Apple-ը սկսել է նորույթների շնորհանդեսի հրավիրատոմսեր բաժանել, որը կայանալու է սեպտեմբերի 12-ին: iPhone 8-ից բացի նեթադրվում է, որ կներկայացվեն նաև iPhone 7s և 7s Plus սմարթֆոնները:

В новом iPhone может появиться вызов голосового ассистента Siri удержанием кнопки блокировки. Об этом независимый разработчик Гильермо Рэмбо написал в своем Twitter.
По словам программиста, о новой функции он узнал после изучения кода прошивки HomePod. Такое нововведение связано с тем, что в iPhone 8 будет отсутствовать кнопка Home, с помощью которой и осуществляется вызов Siri, пишет Lenta.ru.
Подтверждение информации о том, что Apple избавится от кнопки Home со сканером отпечатков пальцев появилось в начале августа 2017 года. Стив Троутон-Смит заявил, что в прошивке HomePod нет ни единого упоминания ультразвукового Touch ID под экраном. Ему на смену придет сканер лица Face ID.
31 августа корпорация Apple начала рассылку приглашений на презентацию новинок, которая состоится 12 сентября. Кроме iPhone 8, на пресс-конференции, предположительно, представят два других смартфона: iPhone 7s и 7s Plus. Помимо этого, планируется презентация новых часов Apple Watch с LTE-модулем, Apple TV с поддержкой 4К и HDR, а также более подробный рассказ про iOS 11.