Հայաստանի Հանրապետության երկու օդանավակայանի ուղևորահոսքը 2017 թվականի հունվար-օգոստոս ամիսներին կազմել է 1.667.173 մարդ, որը 25.4%-ով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամիսների ցուցանիշը:
Օգոստոս ամսին ՀՀ երկու օդանավակայաններում ուղևորահոսքը կազմել է 293.317 մարդ՝ 2016թ. նույն ամսվա ցուցանիշը գերազանցելով 14.9%-ով:
2017 թվականի օգոստոս ամսին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 281.345 մարդ՝ 10.2%-ով գերազանցելով նախորդ տարվա ցուցանիշը:
ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, 2017 թվականի հունվար-օգոստոս ամիսներին, 2016-ի հաշվետու ժամանակահատվածի համեմատ , «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորահոսքի 21.9% աճ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում 2017 թվականի հունվար-օգոստոս ամիսներին բեռնափոխադրումը կազմել է 14.985 տոննա ապրանք, որը 54%-ով գերազանցում է 2016 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
2017 թվականի օգոստոս ամսին Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 11.972 մարդ:
«Շիրակ» օդանավակայանում 2017 թվականի հունվար-օգոստոս ամիսներին ուղևորահոսքը կազմել է 56.243 մարդ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում կազմելով 7.065 մարդ:
«Զվարթնոց» և «Շիրակ» օդանավակայաններում 2017 թվականի հունվար-օգոստոս ամիսներին, նախորդ տարվա նույն ամիսների հետ համեմատած, 22.1%-ով աճ են գրանցել նաև թռիչք- վայրէջքները:

5 Сентябрь 2017 - 08:43 AMT
Пассажиропоток двух армянских аэропортов в январе-августе 2017 года составил 1.667.173 человека, что на 25,4% больше, чем за аналогичный период 2016 года.
В августе пассажиропоток в аэропортах Армении составил 293.317 человек, превысив показатель того же месяца 2016 года на 14,9%.В августе 2017 года пассажиропоток в ереванском аэропорту «Звартноц» составил 281.345 человек, что на 10,2% превышает прошлогодний показатель. В то же время пассажиропоток в аэропорту «Ширак» в Гюмри составил 11 972 человека.
По данным Главного управления гражданской авиации Республики Армения, в январе-августе 2017 года в аэропорту «Звартноц» было зарегистрировано увеличение пассажиропотока на 21,9% по сравнению с отчетным периодом 2016 года.Пассажирский поток в аэропорту «Ширак» в январе-августе 2017 года составил 56 243 человека, в то время как в аналогичный период 2016 года этот показатель составил 7 065.
Объем грузоперевозок в аэропорту «Звартноц» в январе-августе 2017 года составил 14 985 тонн, что на 54% больше, чем за тот же период 2016 года.