2017-ի նոյեմբերի 3-ին Կրեմլի պետական պալատում տեղի կունենա «Ուրարտու» ամենամյա երաժշտական մրցանակաբաշխությունը համաշխարհային ճանաչում ունեցող արտիստների մասնակցությամբ:
Ըստ մրցանակաբաշխության կազմակերպիչների, մրցանակը շնորհվում է այն անձանց, որոնք նշանակալի ավանդ ունեն Հայաստանի մշակութային կյանքի զարգացման գործում:
Արարողության հյուրերը 5000-ից ավելի կլինեն:
Համերգային ծրագրին կմասնակցեն Շառլ Ազնավուրը, Արմեն Ջիգարխանյանը, Ռոզի Արմենը, Էմիր Կուստուրիցան, Ջիվան Գասպարյանը, Ժան Թաթլյանը, Մարիա Գուլեգինան, Ռուբեն Մաթևոսյանը, Իգոր Սարուխանովը, Արտո Թունջբոյաջյանը, Շուշան Պետրոսյանը, Հովհաննես Չեքիջյանը, Վիլեն Գալստյանը, Չարլի Արմսթրոնգը, Պյատնիցկու անվան երգչախումբը, ինչպես նաև Ձախ Հարութը, Թաթա Սիմոնյանը, Սիրուշոն, Արտաշ Ասատրյանը, Արսեն Պետրոսովը, Նունե Եսայանը, Մարտին Յորգանցը, Անդրեն, Լիլիթ Հովհաննիսյանը, Ռազմիկ Ամյանը, Միհրան Ծառուկյանը, Մարտին Մկրտչյանը, Ներսիկ և Արաբո Իսպիրյանները և այլ արտիստներ:

5 Сентябрь 2017 - 09:52 AMT
3 ноября 2017 года в Государственном Кремлевском Дворце состоится церемония вручения ежегодной национальной музыкальной премии «УРАРТУ» с участием артистов мировой музыкальной индустрии.
По замыслу авторов премии, ею награждаются персоны, внесшие весомый вклад в развитие культурной жизни Армении.
Гостями церемонии станут более 5000 человек.
В концертной программе выступят известные исполнители и артисты: Шарль Азнавур, Армен Джигарханян, Рози Армен, Эмир Кустурица, Дживан Гаспарян, Жан Татлян, Мария Гулегина, Рубен Матевосян, Игорь Саруханов, Арто Тунчбояджян, Шушан Петросян, Оганес Чекиджян, Вилен Галстян, Чарли Армстронг, Хор Сретенского монастыря, Хор им. М.Е. Пятницкого, а также Дзах Арут, Тата Симонян, Сирушо, Арташ Асатрян, Арсен Петросов, Нуне Есаян, Мартин Йорганс, Андрэ, Лилит Ованнисян, Размик Амян, Мигран Царукян, Мартин Мкртчян, Нерсик и Арабо Испирян и многие другие артисты.