Մոսկովյան «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի նախկին նախագահ Վալերի Օգանեսյանը սեպտեմբերի 7-ին կբանակցի ակումբի նոր պոտենցիալ սեփականատերերի հետ: Այդ մասին հայտնել է ինքը Օգանեսյանը:
Ավելի վաղ Օգանեսյանը հեռացավ ակումբի նախագահի պաշտոնից, իսկ ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ նա ակումբի հաշվից 20 մլն ռուբլի է հանել:
«Ես եմ ակումբի միանձնյա հիմնադիրը: Վերջերս որոշ մարդիկ փորձում էին ինձ «քաղաքավարի ձևով» բացատրել, որ ես պետք է հրաժարական տամ: Հենց որ ես մեկնեցի երկրից, ինձ սկսեցին մեղադրել գումարը գողանալու մեջ, բայց ինչպե՞ս կարող էի ինքս ինձանից գողանալ: Սա իմ ակումբն է, ոչ թե նրանց: Սեպտեմբերի 7-ին կբանակցենք ակումբի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ», -ասել է Օգանեսյանը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ես 2 ելք եմ տեսնում՝ առաջինը մեծ ներուժ և բազմաթիվ երկրպագուներ ունեցող նախագծի զարգացումն է: Ինձ համար կարևոր է, որ ակումբը զարգանա, որ երկրպագուները չտուժեն: Մարդիկ պետք է պայմանավորվեն ինձ հետ, բայց ոչ տարօրինակ միջոցներով,ո րոնք մնացել են 90-ականներում, հակառակ դեպքում ոչինչ չի ստացվի»,-ասել է նա:
Ավելի վաղ թիմի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Գրիգորյանը հայտարարեց, որ Մոսկվայի «Արարատն»առաջիկայում դուրս կգա ՌԴ Պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլային լիգայի խաղարկությունից և կդադարեցնի գոյությունը: «Մեզ հայտարարեցին, որ «Արարատը» փակվում է: Հավանաբար, «Ռյազանի» հետ առաջիկա խաղը վերջինը կլինի»,-ասել է մարզիչը «Սպորտ Էքսպրեսին» տված հարցազրույցում:

Бывший президент футбольного клуба «Арарат» Валерий Оганесян 7 сентября проведет переговоры с потенциальными новыми владельцами клуба. Об этом рассказал сам Оганесян.
Ранее Оганесян покинул пост президента клуба по состоянию здоровья. Позже футбольный клуб «Арарат» обратился с заявлением в правоохранительные органы в отношении Валерия Оганесяна в связи со снятием со счета клуба 20 млн рублей.
«Я являюсь стопроцентным учредителем клуба. Не так давно некоторые люди пытались мне «культурно и мягко» объяснить, что я должен подать в отставку. Как только я выехал из страны меня начали обвинять в том, что я украл деньги, но как я могу их украсть у самого себя? Это клуб мой, а не их. В четверг мы проведем переговоры с людьми относительно дальнейшей судьбы клуба», – сказал Оганесян, передает ТАСС.
«Я вижу два пути: первый – развитие перспективного проекта с большим потенциалом и болельщиками. Для меня важно, чтобы клуб развивался, чтобы не пострадали болельщики. Люди должны договориться со мной, но не странными методами, которые были в нашей стране в 90-х, а иначе ничего не получится», – добавил он.
Ранее главный тренер «Арарата» Александр Григорян заявил, что клуб в ближайшее время снимется с розыгрыша ПФЛ и прекратит свое существование.