Հայաստանի Պարապլաներային սպորտի ֆեդերացիային կից գործում է դպրոց: PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ դպրոցը կա արդեն մոտ 20 տարի:
«Մեր սպորտաձևի ֆեդերացիային կից Երևանում գործում է Sky Club ակումբը: Հենց այս ակումբին կից էլ գործում է պարապլաներային սպորտի դպրոցը»,- մանրամասնեց Սարգսյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ դպրոցում կարող են հաճախել 16 տարին լրացած անձինք: Ուսուցման արժեքը մոտ 250.000-ից 500.000 դրամ է՝ կախված՝ պարապմունքներն անցկացվում են անհատական, թե՝ խմբակային տարբերակով:
Բացի այդ, դպրոցի արհեստավարժ հրահանգիչները կազմակերպում են էքսկուրսիոն թռիչքները, որոնց մոտավոր արժեքը 43.000 դրամ է:
Կարդացեք նաևմայիսի 13-ին Հայաստանում 1-ին անգամ անցկացվա է Գերթեթև շարժիչային ավիացիայի բաց գավաթի մասին:

Paragliding is becoming more and more popular in Armenia, and it turns out there is a special school for taking flight lessons in Yerevan.
In a conversation with PanARMENIAN.Net, Armenian Paragliding Sport Federation president Armen Sargsyan said several clubs also provide such services.
The school has been operating as part of the federation for 20 years now and hosts a number of students.
Persons aged 16 or older can attend classes whose cost varies anywhere between $500 and $1,000, depending on whether lessons are sold as group or private courses.
Besides, Sargsyan said, skilled instructors of the Armenian federation are always there to provide tandem flights at a cost of around AMD 43,000 (apx. $95).