Google Trips, Google Flights և Destinations հավելվածները թարմացվել են և արդեն հասանելի են ևս 26 նոր երկրում, այդ թվում նաև Հայաստանում, հայտնում է Google-ը:
Այժմ ճանապարհորդները, որոնք հետաքրքրված են Հայաստանով և մտադիր են այցելել, կարող են որոնել Հայաստանը Destinations հավելվածում և Google-ը կառաջարկի Հայաստանի զբոսաշրջային ուղղությունները, որոնցից կարելի է ընտրություն կատարել: Հնարավոր կլինի սեղմել յուրաքնաչյուր քաղաքի վրա և հավելվածը կներկայացնի տեսարժան վայրերը, հայտնի երթուղիները, եղանակը, ուղևորության համար հարմար տարվա եղանակները և բազում այլ տեղեկություններ:
Ըստ Google-ի, հավելվածի տեղեկատվությունն այժմ հասանելի է 14 նոր եվրոպական և ասիական լեզուներով: Երբ արդեն պատրաստ եք ամրագրել ուղևորությունը, Google Flights-ը կգտնի լավագույն չվերթներն ու կամրագրի այն ավիաընկերության ավիատոմսերը, որը դուք կընտրեք:
Այժմ օգտատերերը կարող են չվերթների մասին տեղեկություններ որոնել Google Flights-ում Եվրոպայի 26 հավելյալ երկրում՝ Ալբանիայում, Հայաստանում, Ադրբեջանում, Բելառուսում, Բոսնիա և Հերցոգովինայում, Բուլղարիայում, Խորվաթիայում, Կիպրոսում, Չեխիայում, Էստոնիայում, Ֆինլանդիայում, Հունաստանում, Վրաստանում, Գրենլանդիայում, Հունգարիայում, Իսլանդիայում, Լատվիայում, Լիտվայում, Մակեդոնիայում, Մոլդովայում, Չերնոգորիայում, Ռումինիայում, Սերբիայում, Սլովենիայում, Սլովակիայում և Ուկրաինայում:

Google Trips, Google Flights, and Destinations on Google now support 26 new countries globally, including Armenia, the company said in a blog post.
If you need some suggestions for the place you’re dreaming of going next — maybe you’ve heard great things about Armenia and want to know more — Destinations on Google can help. Simply search for “Armenia destinations” on Google, and the company will show you a collection of popular destinations to choose from.
You can tap on each city and instantly see top sights, popular itineraries, local weather, high seasons for travel and more.
According to Google, the collection of travel information from Destinations is at your fingertips when you search for any of the top destinations in the world with “destinations,” and now available in 14 new European and Asian languages.
When you’re ready to book your travel, Google Flights makes it easy to find the best flights, compare your options, and book with whatever airline you choose. Now users can search on Google for flights in 26 additional countries in Europe: Albania, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czechia, Estonia, Finland, Georgia, Greece, Greenland, Hungary, Iceland, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Serbia, Slovenia, Slovakia, and Ukraine.
When you’re on your vacation, you can instantly discover cool things to do nearby with Google Trips.