iOS 11 նախնական տարբերակում անկախ մշակողները iPhone-ի մասին նոր մանրամասներ են գտնել, որոնց համաձայն Apple-ը սմարթֆոնների 3 մոդել կներկայացնի՝ iPhone 8, 8 Plus և X: Առաջին երկու սարքը այնքան էլ չի տարբերվի iPhone 7-ից՝ դրանք նոր ներքին հագեցվածություն կունենան, ապակյա կորպուս և անլար լիցքավորում, գրում է Lenta.ru-ն 9to5mac-ի վրա հղումով:
Երրորդ մոդերը՝ iPhone X-ը նոր դիզայն կունենա առանց շրջանակի 5,8-դյույմանոց OLED-դիսփլեյով: Սմարթֆոնը կզրկվի մատնահետքերը սքանավորող Home կոճակից, իսկ փոխարենը կստանա դեմքի սքաներ, որի միջոցով հնարավոր կլինի վճարումներ կատարել Apple Pay-ով և հանել սարքի արգելակումը:
Բացի այդ, հեռախոսները Apple A11 6-միջուկանի պրոցեսոր կունենան բարձր էներգաարդյունավետությամբ: Նաև կլինի 4K-տեսախցիկ 60 fps կադրերի հաճախականությամբ և FullHD վիդեո 240 fps հաճախանությամբ:
Ակնկալվում է, որ սեպտեմբերի 12-ին ընկերությունը կներկայացնի iPhone 8 նոր մոդելը, ինչպես նաև Apple Watch-ի, Apple TV-ի և iOS-ի թարմացումները:Բացի այդ, միջոցառմանը կներկայացվեն iPhone 7 և 7 Plus-ի թարմացված տարբերակները անլար լիցքավորմամբ: Գլխավոր նորույթներից է A11 պրոցեսորը և հետևի ապակյա պանելը: Շնորհանդեսը կանցնի Կալիֆորնիայի Կուպերտինո քաղաքում, թատրոնում, որն անվանակոչված է ընկերության հիմնադիրներից Սթիվ Ջոբսի պատվին: iPhone 8-ի հիմնական տեսախցիկը կկարողանա 4K վիդեոներ ձայնագրել վայրկյանում 60 կադր արագությամբ:

В предрелизной версии iOS 11 независимые разработчики нашли новые подробности об iPhone.
Судя по информации в прошивке, Apple представит три модели смартфонов: iPhone 8, 8 Plus и X. Первые два устройства не будут сильно отличаться от iPhone 7 — они получат новое «железо», корпус из стекла и беспроводную зарядку, пишет Lenta.ru со ссылкой на 9to5mac.
У третьей модели — iPhone X — будет новый дизайн с безрамочным 5,8-дюймовым OLED-дисплеем. Смартфон лишится кнопки Home со сканером отпечатков пальцев, а взамен получит сканер лица. С его помощью можно будет совершать платежи через Apple Pay и разблокировать устройство.
Помимо этого, у телефонов будет шестиядерный процессор Apple A11 с повышенной энергоэффективностью. Также они получат поддержку записи 4К-видео с частотой кадров 60 fps и FullHD-видео с 240 fps.
31 августа корпорация Apple начала рассылку приглашений на презентацию новинок, которая состоится 12 сентября. Кроме новых iPhone, на пресс-конференции планируется презентация новых часов Apple Watch с LTE-модулем, Apple TV с поддержкой 4К и HDR, а также более подробный рассказ об iOS 11.