Facebook սոցցանցը միաժամանակ մի քանի նոր գործառույթներ է թեստավորում: Ռեսուրսը ցանկանում է օգտատերերին հնարավորություն տալ դիտելու տեսանյութը ճանապարհին, երբ համացանցը հասանելի չէ, ինչպես նաև առավել իրազեկ մարդկանց գտնել աքաունթների այլ տերերի միջև:
Facebook-ը Android օգտատերերի սահմանափակ մի հատվածի Instant Videos նոր փորձնական գործառույթից օգտվելու հնարավորություն է տվել: Սոցցանցը հոլովակները ներբեռնում է այն պահին, երբ սարքը միացված է Wi-Fi-ին, իսկ հետո ճանապարհին աքաունթի տերը կարող է դիտել դրանք առանց համացանցին միացած լինելու, գրում է Life.ru-ն TechCrunch-ի վրա հղումով:
Բացի այդ, ուղղորդողներն ու սաները կկարողանան շփվել սոցցանցի ինչպես համակարգչային տարբերակում, այնպես էլ բջջային հավելվածում: Ինչպես նշել է սոցցանցի գլխավոր տնօրեն Մարկ Ցուկերբերգը, սոցցանցը կարող է բարելավել օգտատերերի կյանքն ու օգնել նրանց նոր հեռանկարներ գտնել աշխատանքում:
«Սոցցանցի նպատակն էր օգնել մարդկանց կապվել այն մարդկանց հետ, որոնց նրանք արդեն գիտեն: Հետո ստեղծեցինք ալգորիթմ, որը խորհուրդ է տալիս ձեզ այն մարդկանց, որոնց դուք կարող եք ճանաչել: Սակայն, շատ կարևոր է կապել օգտատերերին այն մարդկանց, ուղղորդողների հետ, որոնց հարկավոր է ճանաչել»,-հայտարարել է Ցուկերբերգը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Facebook-ի մշակողները կարծում են, որ կարելի է գունավորել մեկնաբանությունները, ընկերությունը այդպիսի հնարավորություն է փորձարկում:

Социальная сеть Facebook тестирует сразу несколько новых функций. Ресурс хочет дать пользователям возможность смотреть видео в пути без доступа к сети, а также искать наставников среди других владельцев аккаунтов.
Facebook предоставил небольшому числу пользователей Android доступ к экспериментальной функции под названием Instant Videos. Соцсеть загружает ролики в тот момент, когда устройство подключено к Wi-Fi, а затем в дороге владелец аккаунта может просматривать их без подключения к интернету, пишет Life.ru со ссылкой на TechCrunch.
Кроме того, наставники и подопечные получат возможность общаться как в десктопной версии соцсети, так и в мобильном приложении. Как отметил генеральный директор Facebook Марк Цукерберг, у соцсети есть все возможности улучшить жизнь пользователей и помочь им найти новые перспективы в работе.
«Facebook был сосредоточен на том, чтобы помочь людям связываться с теми, кого они уже знают. Потом мы создали алгоритм, который рекомендует вам людей, которых вы можете знать. Однако очень важно связать пользователей с людьми, которых им нужно знать, — наставниками», — заявил Цукерберг.
Ранее стало известно, что Facebook тестирует новую функцию – цветные комментарии. Пока она доступна ограниченному числу пользователей, и только в приложении для мобильных устройств, управляемых ОС Android.