Թբիլիսահայ Նադին Զախարյանը, որը հայտնի է Վրաստանում «Նիչիերի» և «Ախալի խմա» հեռուստանախագծերով, վերջերս պաշտոնապես դարձել է լոնդոնյան Kiss The Gun ռոք խմբի մենակատարը:
«Ինձ գտել են YouTube-ի շնորհիվ: Ես իմ ալիքն են ստեղծել, ուր ներբեռնում էի համաշխարհային ռոք հիթերի քավերները: Դրանց շնորհիվ մի գեղեցիկ օր ինձ հետ կապ հաստատեց Kiss The Gun խմբի ղեկավար Դեյվ Սաութը և համագործակցություն առաջարկեց»,-ասել է երգչուհին «Sputnik Գրուզիա»-ին տված հարցազրույցում՝ նշելով, որ իրեն հրավիրել են որպես մենակատար:
«Ամռանը ես գնացի ալբոմի ձայնագրության, պայմանագիր կնքեցի լեյբլի հետ, նաև ծանոթացա և ընկերացա խմբի բոլոր անդամների և նրանց ընտանիքների անդամների հետ: Արդեն կարոտում եմ նրանց և անհամբեր մոտալուտ հանդիպմանն եմ սպասում»,-ասել է Զախարյանը:
«Հոկտեմբերին 2 համերգ ենք ունենալու՝ Լոնդոնում և Սաութհեմփթոնում: Իսկ հաջորդ տարվանից շրջագայություն է նախատեսված Եվրոպայում»,-ասել է երգչուհին:
Նա պատմել է, որ ինքնուրույն է տիրապետել վոկալի արվեստին: «Ինձ ոգեշնչել է հայրս՝ Ալբերտ Զախարյանը: Նա կոմպոզիտոր էր, ջազմեն, նվագում էր «Ռէրո» նվագախմբում: Նա ևս ինքնուրույն է երաժշտություն սովորել, դրանով իսկ օրինակ ծառայելով: Իսկ ձայնս զարգացրել եմ Մերայա Քերիի և Ուիթնի Հյուսթոնի ձայնագրությունների օգնությամբ 12-13 տարեկանից»,-պատմել է Զախարյանը:

15 Сентябрь 2017 - 07:26 AMT
Певица из Тбилиси Надин Захарян, известная в Грузии по телепроектам «Ничиери» и «Ахали хма» недавно официально стала солисткой лондонской рок-группы Kiss The Gun.
«Меня нашли благодаря YouTube. Я создала свой канал, куда загружала каверы на мировые рок-хиты. Благодаря им в один прекрасный день со мной связался руководитель группы Kiss the gun Дэйв Саут и предложил сотрудничество»,- рассказала певица в интервью Sputnik Грузия, отметив, что ее взяли в качестве солистки группы.
«Летом я отправилась на запись альбома, подписав контракт с лейблом, к тому же познакомилась и подружилась со всеми членами группы и их семьями, а также сотрудниками студии. Уже скучаю и теперь с нетерпением жду новой скорой встречи с ними»,- отметила Захарян.
«У нас намечаются два концерта в октябре — в Лондоне и в Саутгемптоне. А со следующего года планируется тур по Европе»,- добавила певица.
Она рассказала, что вокалу научилась самостоятельно.
«А вдохновил меня мой отец — Альберт Захарян. Он был композитором, джазменом, играл в основном на трубе и состоял в государственном оркестре «РЭРО». Музыке он тоже обучился сам, тем самым подал мне пример. А развивала голос с помощью кассет с песнями Мерайи Керри и Уитни Хьюстон с 12-13 лет»,- рассказала Захарян.