Ֆուտբոլային «Բարսելոնա» ակումբի ղեկավարությունը սուտ տեղեկություններ է տրամադրել ԶԼՄ-ներին հարձակվող Նեյմարին «Պարի Սեն Ժերմեն» տեղափոխվելու մասին:
Ինչպես հայտնում է Catalunya Radio-ն, ակումբում գիտեին բրազիլացու հնարավոր տեղափոխման մասին դեռ մայիսին: Ընդ որում, խաղաշրջանից առաջ ԱՄՆ-ով շրջագայության ժամանակ «Բարսելոնայի» ղեկավարությունը 100 տոկոսով վստահ է եղել, որ ֆուտբոլիստը հեռանալու է թիմից, սակայն ԶԼՄ-ների միջոցով տեղեկություններ էր տարածել, թե Նեյմարը մնալում է ակումբում, գրում է Lenta.ru-ն:
Օգոստոսի 21-ին հարձակվողը քննադատել էր կատալոնացիների ղեկավարությանը: Նա հայտարարել էր, որ ակումբում այնպիսի տնօրեններ են աշխատում, որոնք արժանի են դրան:
Նեյմարը խաղում էր «Բարսելոնայի» կազմում 2013-ից, իսկ օգոստոսի 3-ին տեղափոխվեց ՊՍԺ: Նա իր պայմանագրի համար 222 մլն եվրո վճարեց և միացավ փարիզյան ակումբին: Եվրոպայի ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈւԵՖԱ) կասկածում է ակումբին ֆինանսական կանոնները խախտելու մեջ և հետաքննություն է սկսել:

16 Сентябрь 2017 - 08:27 AMT
Руководство «Барселоны» предоставляло СМИ ложную информацию о трансфере нападающего Неймара в «Пари Сен-Жермен».
Как сообщает Catalunya Radio, в клубе знали о возможном переходе бразильца еще в мае. При этом во время предсезонного турне по США руководство «Барселоны» практически на 100 процентов было уверено в том, что форвард покинет команду, однако через СМИ распространяли информацию о том, что Неймар остается, пишет Lenta.ru.
21 августа нападающий раскритиковал руководство каталонцев. Он заявил, что в клубе работают директора, которые не заслуживают этого.
Неймар играл за «Барселону» с 2013 года, пока 3 августа не перешел в ПСЖ. Он выкупил свой контракт за 222 миллиона евро и присоединился к парижанам. Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) заподозрил французский клуб в нарушении правил финансового фэйр-плей и открыл расследование в его отношении.