31-ամյա հայտնի ֆուտբոլիստ, «Էվերթոնի» հարձակվող Ուեյն Ռունին հայտնվել է դատարանում անսթափ վիճակում ավտոմեքենա վարելու համար: Դատավարությունն ընթանում էր Մանչեսթերի արվարձանում:
Անգլիացի ֆուտբոլիստը մեղավոր է ճանաչվել և ինքն էլ խոստովանել է մեղքը: Նրան 2 տարով զրկել են վարորդական իրավունքից: Իսկ որպես պատիժ նա 100 ժամ հասարակական աշխատանք պետք է կատարի:
Սեպտեմբերի 1-ին Ռունին անսթափ վիճակում է վարել մեքենան և կանգնեցվել է ոստիկանության կողմից՝ նա վերադառնում էր երեկույթից: Մեքենան, ենթադրաբար, պատկանում է այն կնոջը, որի հետ նա հանդիպել է բարում, գրում է sports.ru-ն:

18 Сентябрь 2017 - 10:54 AMT
Нападающий «Эвертона» Уэйн Руни посетил суд в пригороде Манчестера по делу о вождении в нетрезвом виде.
31-летний англичанин был признан виновным и сам признал свою вину. Его лишили прав на 2 года. В качестве наказания ему полагается 100 часов общественных работ, пишет Sports.ru.
Руни 1 сентября был остановлен за рулем машины, в которой он ехал с вечеринки. Машина предположительно принадлежит женщине, с которой он встречался в баре. Беременная жена и трое детей футболиста в этот момент были в отпуске.