Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է ԱՊԼ 5-րդ տուրում «Էվերթոնին» 4:0 հաշվով հաղթելու մասին:
Մխիթարյանը գոլի հեղինակ դարձավ հանդիպման 83-րդ րոպեին Լուկակուի փոխանցումից հետո:
«Խաղը շատ դժվար էր: Չէինք կարծում, որ այն կավարտվի 4:0 հաշվով, սակայն «Էվերթոնը» իր պաշտպանության գծից այն կողմ գործելու մեծ հնարավորություն տվեց: Ցանկանում էինք հաղթել այս խաղում և ոչ ոքիի մասին նույնիսկ չէինք էլ մտածում: Գիտեինք, որ մրցակիցը անընդհատ ճնշում է գործադրելու, իսկ դա տարածություն կտա մեզ գործելու համար, ուստի սպասում էինք մեր շանսերին: «Մանչեսթեր Յունայթեդի» առաջին գոլը հիասքանչ էր՝ այն մեզ վստահություն ու հանգստություն ներշնչեց: Կարևոր չէ, թե ինչ հաշվով ես հաղթում, կարևորը՝ բուն հաղթանակն է»,-ասել է Մխիթարյանը, գրում է Championat.com-ը BBC Sport-ի վրա հղումով:
ԱՊԼ 5-րդ տուրում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հյուրընկալել էր «Էվերթոնին» և հաղթեց 4:0 հաշվով: Մխիթարյանից բացի գոլերի հեղինակներ դարձան Անտոնիո Վալենսիան, Ռոմելու Լուկակուն և Անտոնի Մարսյալը, որն իրացրեց 11-մետրանոցը:

18 Сентябрь 2017 - 11:36 AMT
Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян прокомментировал домашнюю победу над «Эвертоном» (4:0) в матче 5-го тура АПЛ.
«Это была очень трудная игра. Не думали, что она закончится со счетом 4:0, но «Эвертон» предоставил нам много пространства за своей линией обороны. Хотели выиграть эту игру и даже не думали о ничьей. Знали, что соперник будет прессинговать, а это предоставит нам пространство, поэтому ждали своих шансов.
Первый гол МЮ был великолепен, он придал нам больше уверенности и спокойствия. Не важно, с каким счетом ты побеждаешь, главное – сама победа», — сказал Мхитарян, пишет Championat.com со ссылкой на BBC Sport.
В матче пятого тура чемпионата Англии «Манчестер Юнайтед» дома обыграл «Эвертон» со счетом 4:0. У победителей встречи голами отметились Антонио Валенсия, Генрих Мхитарян, Ромелу Лукаку и Антони Марсьяль, реализовавший пенальти.Мхитарян забил гол на 83-й минуте после передачи Лукаку.