Հայտնի հայ դաշնակահար Հայկ Մելիքյանը համերգ է տվել ժամանակակից արվեստի Գոգոլfest փառատոնի շրջանակում, որը գրավել է ակադեմիական երաժշտության սիրահարներին: Համերգը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 16-ին Ուկրաինայի Դովժենկոյի անվան կենտրոնում:
«Լուսաբացին սպասելիս» խորագիրը կրող համերգային ծրագրի շրջանակում Մելիքյանը կատարել է ինչպես սեփական ստեղծագործությունները, այնպես էլ Լուբոս Ֆիսերի, Մաքսիմ Կոլոմիյցի, Տրիստան Մյուրայի, Ջոնաթան Հարվիի, Ալեքսանդրա Ֆիլոնենկոյի, Տաթև Ամիրյանի, Հարություն Դելալյանի, Հենրիկ Գորեցկու գործերը, գրում է AnalitikaUA.net-ը:
Ժամանակակից արվեստի ամենամյա Գոգոլfest միջազգային փառատոնը Կիևի և ընդհանրապես Ուկրաինայի մշակութային կյանքի ամենամեծ իրադարձություններից է: Այն ունի միանգամից մի քանի ուղղություն՝ թատրոն, երաժշտություն, կինո, գրականություն և վիզուալ արվեստ:

19 Сентябрь 2017 - 09:57 AMT
Выступление известного армянского пианиста Айка Меликяна в рамках фестиваля «Гогольfest» привлекло большое количество поклонников академической музыки. Концерт пианиста прошел 16 сентября в Центре Довженко.
В рамках концертной программы «В ожидании рассвета», Меликян исполнил как свои произведения, так и музыкальные номера из творчества Лубоса Фисера, Максима Коломийца, Тристана Мюрая, Джонатана Харви, Александры Филоненко, Татева Амиряна, Арутюна Деллаляна, Хенрика Горецки, пишет AnalitikaUA.net.
Ежегодный международный фестиваль современного искусства «Гогольfest» — одно из самых масштабных событий в культурной жизни Киева и Украины, охватывает сразу несколько локаций и пять направлений – театр, музыка, кино, литература и визуальное искусство.