ՌԴ Վլադիմիրի պետական համալսարանի ճարտարապետության ամբիոնի դասախոս, ՌԴ նկարիչների միության անդամ Ալեքսանդր Գրիգորյանն այլ շրջաններից մյուս նկարիչների հետ միասին ստեղծել է աշխարհի ամենամեծ գրաֆիտին:
Գրաֆիտին ստեղծվել է Վիկսունսկի մետալուրգիական կոմբիանտի պատին և զբաղեցնում է 10.800 քմ տարածք: Նկարիչների աշխատանքը կատարվել է Նիժնի Նովգորոդում կայացած փառատոնի շրջանակում և այժմ հավակնում է ընդգրկվելու Գինեսի ռեկորդների գրքում, գրում է Rusarminfo-
Փառատոնից հետո Ալեքսանդր Գրիգորյանը դիմել է Վլադիմիրի ղեկավարությանը՝ խնդրելով իրեն շենքերի ճակատներ տրամադրել, որտեղ կարելի է գրաֆիտի անել:

Professor at the department of architecture of Vladimir State University, member of Russia's Union of Artists Aleksandr Grigoryan together with artists from other regions has created the world's largest graffiti.
The graffiti created by the Armenian artist's team on the walls of the Vyksa Metallurgical Plant covers an area of 10,800 square meters and will be included in the Guinness Book of Records, Rusarminfo reports.
After a festival in which the team participated, Grigoryan urged the administration of Vladimir to provide other facades of buildings for graffiti.