Մադրիդի «Ռեալը» զիջել է «Բետիսին» իսպանական Պրիմերայի 5-րդ փուլի խաղում: Հանդիպումն անցել է Մադրիդում «Սանտյագո Բեռնաբեու» մարզադաշտում և ավարտվել է 1: 0 հաշվով հօգուտ հյուրերի:
Այսպիսով «Ռեալն» ընդհատեց արդյունավետ խաղերի շարքն, երբ ակումբը գոլ էր իրացնում 73 խաղում անընդմեջ: Նախորդ անգամ թագավորական ակումբի ֆուտբոլիստները չեն գրավել հակառակորդի դարպասը 2016-ի ապրիլի 26-ին՝ Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչում «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ խաղում, որն ավարտվեց 0:0 հաշվով, գրում է Championat.com-ը:
Մադրիդի «Ռեալը» կրկնեց 50 տարվա վաղեմության արդյունավետության ռեկորդը, որը 1960-ականներին սահմանել էր բրազիլական «Սանտոսը», որի կազմում այդ ժամանակ Պելեն էր խաղում, սակայն, չկարողացավ գերազանցել:
Իսպանիայի առաջնության հերթական տուրի սեպտեմբերի 17-ի հանդիպմանը Մադրիդի «Ռեալը» հաղթել էր «Ռեալ Սոսյեդադին» 3:1 հաշվով:

Мадридский «Реал» уступил «Бетису» в матче пятого тура испанской Примеры. Встреча проходила в Мадриде на стадионе «Сантьяго Бернабеу» и завершилась со счетом 1:0 в пользу гостей.
«Реал» прервал голевую серию из 73 матчей с забитыми мячами подряд. В предыдущий раз игроки «Королевского клуба» не поражали ворота соперника в полуфинальном матче Лиги чемпионов с «Манчестер Сити» (0:0) 26 апреля 2016 года, пишет Championat.com.
Мадридцы, которые в прошлом туре повторили мировой рекорд, установленный бразильским «Сантосом» в начале 60-х, не сумели превзойти это достижение.
В матче очередного тура чемпионата Испании 17 сентября мадридский «Реал» на выезде обыграл «Реал Сосьедад» со счетом 3:1.