Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը վստահեցրել է, որ ռուսաց լեզվի հայեցակարգ մշակելու վերաբերյալ հանձնարարական չի տվել:
«Ռուսաց լեզվի վերաբերյալ հանձնարարական չի եղել», – Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Կարեն Կարապետյանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Այն դիտարկմանը, թե հայեցակարգում գրված է, որ այն մշակվել է վարչապետի հանձնարարականով, Կարեն Կարապետյանն արձագանքել է. «Ես շատ պարզ ձևակերպեցի՝ նման հանձնարարական չի եղել, երկրորդը՝ յուրաքանչյուր սենց առիթ կարելի՞ է օգտագործել։ Ասել ենք՝ հաշվետվություն կտանք, բոլոր ձեր հարցերին կպատասխանենք, շնորհավոր ձեր տոնը»:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը ներկայացրել է հանրակրթական ծրագրեր իրականացնող ուսումնական հաստատություններում ռուսաց լեզվի դասավանդման հայեցակարգը:

21 Сентябрь 2017 - 11:18 AMT
Премьер-министр Армении Карен Карапетян 21 сентября заявил журналистам, что концепция об углубленном преподавании русского языка в школах не является его идеей.
«Поручений в связи с русским языком я не давал», – сказал журналистам Карапетян, пишет Aysor.am.
На замечание журналистов, что согласно документу, концепция подготовлена по поручению премьера, Карапетян заявил: «Я очень ясно сформулировал – подобного поручения не было».
Ранее стало известно, что в Армении по поручению премьера Карена Карапетяна была разработана концепция преподавания русского языка в школах. В качестве цели указывается «популяризация русского языка» и подчеркивается, что «преподавание русского языка в школах позволит учащимся и студентам приобрести знания и навыки для эффективного сотрудничества друг с другом».