Փարիզի «Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Էդիսոն Կավանին հրաժարվել է 11-մետրանոցներ իրացնելու իր իրավունքը զիջել բրազիլացի Նեյմարին:
«ՊՍԺ» նախագահ Նասեր ալ Հելաիֆին 1 մլն դոլար է առաջարկել Կավանիին անկախ նրանից, թե Կավանին կդառնա Ֆրանսիայի առաջնության լավագույն ռմբարկուն, թե ոչ, սակայն ուրուգվայցին հրաժարվել է գումարից: Այս պահի դրությամբ Կավանիի հաշվին 7 գոլ կա, Նեյմարի՝ 4, հայտնում է Lenta.ru-ն elpais.com-ի վրա հղումով:
Սեպտեմբերի 24-ին Der Spiegel-ը հրապարակեց Նեյմարի աշխատավարձի չափը «ՊՍԺ»-ում: Բրազիլացին ամսական ավելի քան 3 մլն եվրո է ստանում, ապրում է առանձնատանը, որի համար ամեն օր 14.000 եվրո է վճարում: Նա տեղափոխվել է «ՊՍԺ» «Բարսելոնայից» 222 մլն եվրոյի դիմաց: Որպես հիմնական պատճառ նշվում էր Լիոնել Մեսսի ստվերից դուրս գալու Նեյմարի ձգտումը:
Սեպտեմբերի 17-ին «Պարի Սեն Ժերմեն» ֆուտբոլային ակումբում սկանդալ էր ծագել՝ վիճել էին ակումբի 2 առաջատարներ բրազիլացի Նեյմարն ու ուրուգվայցի Էդինսոն Կավանին: Ֆուտբոլիստները վիճել են 11-մետրանոցի համար: «Լիոնի» հետ խաղում բրազիլացին մտադիր էր իրացնել 11-մետրանոցը, սակայն Կավանին, որը «ՊՍԺ»-ի հաստիքային 11-մետրանոց իրացնողն է, ինքն է իրացրել ու չի հասել հաջողության: Հանդերձարանում վեճ է առաջացել, որը ծեծկռտուքի չի վերաճել միայն թիմի ավագ Տիագո Սիլվեի շնորհիվ:

25 Сентябрь 2017 - 07:48 AMT
Нападающий парижского «Пари Сен-Жермен» Эдисон Кавани отказался уступить право пробития пенальти бразильцу Неймару.
Президент ПСЖ Нассер Аль-Хелаифи предложил Кавани миллион евро вне зависимости от того, станет ли Кавани лучшим бомбардиром чемпионата Франции, но уругваец от денег отказался, пишет Lenta.ru со ссылкой на elpais.com.
На данный момент на счету Кавани семь забитых мячей, у Неймара четыре гола.
24 сентября Der Spiegel назвал зарплату Неймара в ПСЖ. Бразилец получает более трех миллионов евро в месяц и живет в особняке, который обходится ему в 14 тысяч евро ежедневно. Он перешел в ПСЖ из «Барселоны» минувшим летом за 222 миллиона евро. Основной причиной перехода называлось желание Неймара выйти из тени другого нападающего сине-гранатовых Лионеля Месси.
17 сентября во время матча чемпионата Франции с «Лионом» Неймар и Кавани не смогли решить, кто будет бить пенальти. Одиннадцатиметровый исполнил уругваец, а в раздевалке после матча одноклубники повздорили еще раз. Позднее защитник Дани Алвес организовал командный ужин и помирил форвардов. Главный тренер команды Унаи Эмереи назначил Кавани штатным пенальтистом ПСЖ.