Կառավարության սեպտեմբերի 28-ի նիստում ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը ներկայացրել է 2018թ. պետական բյուջեի նախագիծը։
Նախագծի համաձայն, պաշտպանության համար հատկացվող ծախսերն 2018-ին կկազմեն մոտ 246․8 մլրդ դրամ 2017-ի 209,8 մլրդ դիմաց։ Պաշտպանության համար հատկացվող ծախսերն, այսպիսով, կաճեն մոտ 37 մլրդ դրամով կամ 17,6%-ով: Ընթացիկ փոխարժեքով պաշտպանության համար հատկացվող ծախսերը կկազմեն մոտ $518 մլն։
Մասնավորապես, ռազմական պաշտպանության ծախսերը 202 մլրդ-ից կաճեն մինչև 238 մլրդ։ Պաշտպանական ոլորտում հետազոտական աշխատանքների համար ծախսերը կաճեն մոտ 800 մլն դրամով՝ մինչև մոտ 2,433 մլրդ դրամ։
Ընդհանուր բյուջեի ծախսերն 2016-ի 1.36 տրլն դրամից կաճեն մինչև 1,464 տրլն դրամ, եկամուտները՝ 1,21 տրլն դրամից մինչև 1․307 տրլն դրամ, բյուջետային դեֆիցիտը՝ 150 մլրդ դրամից մինչև 156 մլրդ դրամ։

На заседании правительства РА 28 сентября министр финансов Вардан Арамян представил проект государственного бюджета Армении на 2018 год.
Согласно проекту, расходы на оборону РА в 2018 году составят около 246.8 млрд драмов ($518 млн) по сравнению с 209.8 млрд драмов в 2017 году. Таким образом, средства, выделяемые на оборону страны, возрастут на 37 млрд драмов или 17,6%.
В частности, расхпды на военную оборону с 202 млрд увеличатся до 238 млрд драмов.Расходы на исследования в оборонном секторе увеличатся примерно на 800 млн драмов до около 2.433 млрд драмов.