Կազմակերպիչների տարածած հաղորդագրության համաձայն, վաճառվեց ոչ ավելի քան 200 տոմս, և «նման մեծ միջոցառումը չի կարող իրականանալ առանց պետական և հովանավորչական աջակցության ու տոմսերի վաճառքի ցածր ակտիվության դեպքում»:
Այնուամենայնիվ, PanARMENIAN.Net-ը հետաքրքիր փաստեր էր հավաքել ուկրաինացի կատարողի մասին՝ բացատրելով, թե ինչով էր գրավիչ լինելու 31-ամյա կատարող Դմիտրի Մոնատիկի համերգը (այո, այո, Մոնատիկը տարօրինակ բառ չէ, որը նա որպես կեղծանուն է վերցրել, դա նրա ազգանունն է), որին երբեմն Իվան Դորնի հետ են համեմատում, քանի որ երկուսն էլ Ուկրաինայից են և կատարում են ռիթմիկ երգեր: Սակայն, եթե Դորնը վաղ է սկսել ու շատ բուռն, Մոնատիկի մոտ ամեն ինչ շատ ավելի դանդաղ է ընթացել և ոչ այնքան հարթ:
Մինչև հայտնի հիթերի կատարող դառնալը Մոնատիկն ինչ ասես չի փորձել: 2003-ին նա ընդունվել է Անձնակազմի կառավարման միջտարածաշրջանային ակադեմիայի իրավաբանական ֆակուլտետ, սակայն չի ավարտել: Ընթացքում նա հասկացել է, որ արդարադատությունն իր բնագավառը չէ: 2008-ին երգիչը մասնակցել է «Աստղերի ֆաբրիկա – 2» ուկրաինական հեռուստանախագծի քասթինգին, սակայն չի ընտրվել: 2010-ին նա մասնակցել է «Պարում են բոլորը» ուկրաինական նախագծի 3-րդ եթերաշրջանի քասթինգին, ընտրվել է, մասնակցել, սակայն լավագույն 20-յակի մեջ չի ընդգրկվել: Նույն տարում Մոնատիկը մասնակցել է «X-ֆակտորի» առաջին եթերաշրջանին և այստեղ է, որ լիովին դրսևորել է իրեն: 2011-ին Նիկոլայ Բայչենկոյի և D’Arts բալետի հետ համատեղ Մոնատիկն արդեն թողարկում է բջջային հեռախոսով նկարահանված դեբյուտային «ՏայՈւլետայու» հոլովակը, որը լավ արձագանքներ ստացավ:
2015-ին M1 ուկրաինական երաժշտական ալիքը Մոնատիկին «Տարվա հայտնագործություն» համարեց: 2016-ին երգիչը դարձավ ուկրաինական «Ձայնը. Երեխաներ» նախագծի ուղղորդողներից մեկը: Նույն տարում նա արժանացավ Տարվա լավագույն երգիչ կոչմանը M1-ի Music Awards-ում: Ի դեպ, նույն անվանակարգում ներկայացված էր նաև Իվան Դորնը, սակայն հաղթեց Մոնատիկը: Իր կարճատև կարիերայի ընթացքում Մոնատիկը հասցրեց 2 ալբոմ ձայնագրել՝ «Այսօրվա սաունդտրեկը» 2013-ին և «Հնչում է» ալբոմը 2016-ին: Նույն տարում տեղի ունեցավ նրա «Հանգստյան օր», «Պտտում է», «Հավերժություն» և «Քուն» հոլովակների պրեմիերան, որոնցից վերջինը նկարահանվել է ռեփեր L’One-ի մասնակցությամբ:
Այժմ նա ոչ միայն երգում ու պարում է, այլ նաև երգեր է գրում ինչպես իր, այնպես էլ հայտնի ռուսաստանցի երգիչներ Դիմա Բիլանի, Սվետլանա Լոբոդայի, Աննա Սեդոկովայի, Սերյոգայի և այլոց համար:
Լսելով Մոնատիկի երգերը՝ ինչպես իր, այնպես էլ այլ արտիստների համար գրված, կարելի է հասկանալ, որ նա առանձնապես չի կարևորում երգերի տեքստերը, ինչ-որ խորը իմաստ չի հաղորդում դրանց, բայց դժվար է թերագնահատել նրա երգերի ռիթմն ու բիթի որակը՝ նրա երգերը շատ բարդ է նստած լսել, քեզանից անկախ պարել ես ուզում, դե կամ, առնվազն ուսերդ ռիթմի տակ շարժել: Իսկ դա միանգամայն բավարար է երիտասարդական հիթեր կատարողի համար:

PanARMENIAN.Net рассказывает интересные факты об этом украинском исполнителе и объясняет, почему не удастся зажечь на его концерте.
31-летнего Дмитрия Монатика (именно так зовут певца, и, да, Монатик – не просто странное слово, которое он взял в качестве псевдонима, это его фамилия) иногда сравнивают с Иваном Дорном, так как оба – выходцы с Украины и исполняют ритмичные песни, однако если Дорн начал рано и стремительно, у Монатка все получалось намного медленнее и не так гладко.
До того, как стать сегодняшним известным исполнителем хитов, Монатик чего только не перепробовал. В 2003 году поступил на юридический факультет Межрегиональной академии управления персоналом, но не доучился: понял, что юриспруденция – не его. В 2008 году принял участие в кастинге украинского телепроекта «Фабрика звезд — 2». Не прошел кастинг. В 2010 году принял участие в 3-м сезоне телешоу «Танцюють всі», прошел кастинг, однако не вошел в топ-20. В том же году принял участие в 1-м сезоне «X-Фактора», тут-то Монатик и заявил о себе в полный голос. В 2011 году он совместно с Николаем Бойченко и балетом D’Arts уже выпустил снятый на мобильный телефон дебютный клип «ТайУлетаю», который получил хорошие отзывы.
В 2015 году украинский музыкальный канал М1 назвал Монатика «Прорывом года». В 2016 году певец стал наставником в украинском проекте «Голос. Дети». В том же году был удостоен звания Лучшего певца года на премии M1 Music Awards, кстати, в номинации был представлен и Иван Дорн, но победил Монатик. За свою недолгую карьеру певца Монатик успел записать 2 альбома – «Саундтрек сегодняшнЕГО дня (С. С. Д.)» в 2013 году и «Звучит» в 2016 году. В том же году состоялась премьера клипов «Выходной», «Кружит», «Вечность» и «Сон», который был снят с участием рэпера L’One.
Сейчас он не только поет и танцует, но еще и пишет песни как для себя, так и для известных российских артистов – Димы Билана, Светланы Лободы, Анны Седоковой, Сереги и других.
Если послушать песни Монатика – как свои, так и написанные для других артистов, можно понять, что певец не особо заморачивается над текстами песен и не вкладывает в них глубокий смысл, однако сложно не оценить ритмичность и качество бита: под его песни очень сложно усидеть на месте и не пуститься в пляс, ну или, на худой конец, не подергивать плечом. А этого вполне достаточно для исполнителя молодежных хитов.
К сожалению, фестивль UpEvn Open Air 2017 так и не состоится. Возможно, из-за неудачного промо компании-организатора, или же по каким-то другим причинам, но, по словам организаторов, было продано всего 200 билетов, в результате чего концерт отменен.