Ռուսաստանաբնակ ռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանը, որը նկարահանել է վարձույթում ձախողված «Պաշտպանները» ֆիլմը, հրապարակել է ինստագրամում իր նոր անգլալեզու «Չներվածը» ֆիլմի պաստառը, որտեղ գլխավոր դերակատարը Դմիտրի Նագիևն է: Պարզվել է, որ պաստառում սխալ կա:
Ավիավթարի հետևանքով ընտանիքը կորցրած Վիտալի Կալոևի մասին ֆիլմ արդեն նկարահանվել է Արևմուտքում, որի գլխավոր դերակատարն է Առնոլդ Շվարցենեգերը: Ֆիլմը հիմնված է իրական իրադարձությունների վրա և ռուսաստանաբնակ ճարտարպետի մասին է, որը սպանել է ավիակարգավարին, որի սխալի պատճառով ավիաթարից զոհվել էին նրա կինն ու երեխաները:
Պաստառի վրա կա անգլալեզու հետևյալ գրառումը՝ I’ve giving up on God, որը, դատելով ռուսալեզու պաստառից, ֆիլմի «Ես վիճել եմ Աստծո հետ» կարգախոսի թարգմանությունն է: Սակայն պաստառի հեղինակները սխալ են օգտագործել բայի ժամանակաձևերը՝ present perfect continuous-ը present perfect-ի փոխարեն, գրում է Medialeaks-ը:
Ճիշտ կլիներ գրել I’ve given up on God:
Սխալը հայտնաբերել է մեկնաբանողներից մեկը և որոշել է հայտնել ռեժիսորին՝ նշելով, որ պաստառի հեղինակները սխալ են թարգմանել ֆիլմի կարգախոսը, շփոթել են ժամանակաձևերը: Դրան անմիջապես արձագանքել է ռեժիսորի կինը՝ Ալյոնան, նշելով, որ պաստառի հեղինակները չէին կարող սխալվել:
Սակայն, ավելի ուշ ինքը ռեժիսորը խոստովանել է, որ սխալ կա և նշել է, որ վախկոտի նման պաստառը փոխելու փոխարեն, նա որոշել է ամեն ինչ թողնել այնպես, ինչպես կա:

Российский режиссер Сарик Андреасян, снявший провалившийся в прокате фильм «Защитники», опубликовал в инстаграме постер своего нового англоязычного фильма «Непрощенный» с Дмитрием Нагиевым в главной роли. В постере оказалась допущена ошибка.
Историю о Виталии Калоеве, чья семья погибла в авиакатастрофе по вине диспетчера, уже экранизировали на Западе.В апреле 2017 года вышел фильм про Виталия Калоева «Последствия» с Арнольдом Шварценеггером в главной роли. Картина основана на реальных событиях и рассказывает историю архитектора из России, убившего швейцарского авиадиспетчера после того, как из-за его ошибки погибли его жена и дети.
На плакате есть фраза I’ve giving up on God — судя по русскоязычному постеру, это перевод слогана фильма «Я поссорился с Богом». Но авторы плаката неправильно использовали глагольные времена: present perfect continuous вместо present perfect. Правильно будет звучать так: I’ve given up on God, пишет Medialeaks.
Ошибку обнаружил один из комментаторов и решил сообщить режиссеру, что авторы плаката неправильно перевели девиз фильма — перепутали времена. Но на его претензию сразу же отреагировала жена режиссера Алена. По ее мнению, авторы плаката уж точно не могли ошибиться.
Однако чуть позже ошибку признал сам режиссер. И честно признался, что вместо того, чтобы трусливо заменить плакат после указания на неточность, решил оставить все как есть.