Հոկտեմբերի 5-8-ը Հայաստանում կանցնի Երևանի նորաձևության շաբաթը Golden Lace (Ոսկե ժանյակ) խորագրով:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում ասել է AFD-International fashion day fashion-ընկերակցության հիմնադիր և Երևանի նորաձևության շաբաթի կազմակերպիչ Նաիրա Նիազյանը, միջոցառման շրջանակում իրենց հավաքածուները կներկայացնի 8 դիզայներ Հայաստանից, ՌԴ-ից, Բելառուսից: Օրը կներկայացվի 2-ական դիզայների հավաքածու:
Ցուցադրության 4 օրվա ընթացքում նորաձև հագուստի և աքսեսուարների իրենց հավաքածուները կներկայացնեն Գայանե Մարտիրոսյանը ( Հայաստան), Վերոնիկա Կանաշևիչը ( Բելառուս), սիրիացի դիզայներ Իվլին Օբեյտ Յուսեֆի Evoshka style-ը ( Բելառուս), Ալեքսանդրա Կոզլովսկայան ( Բելառուս), Leya.me-ն (ՌԴ), Alena Stepina (ՌԴ), Տաթևիկ Մանուկյանի MAVITA բրենդը (Հայաստան), MP Wood-ը (Հայաստան):
Զուգահեռաբար կանցկացվի ոսկերչական իրերի և ժամացույցների JUNWEX Yerevan Show 2017 միջազգային ցուցահանդեսը, որը կանցնի ռուսական «ՌԵՍՏԷԿ JUNWEX» մեդիա հոլդինգի և «Մերիդիան» ոսկերչական հոլդինգի աջակցությամբ:

3 Октябрь 2017 - 10:05 AMT
С 5 по 8 октября в столице Армении состоится «Неделя моды в Ереване» под названием Golden Lace (Золотое кружево).
Как сообщила в беседе с PanARMENIAN.Net основатель fashion-сообщества AFD-International fashion day и организатор Ереванской недели моды Наира Ниазян, в рамках мероприятия свои коллекции представят 8 дизайнеров из Армении, России, Белоруссии, по 2 дизайнера каждый день.
Так, за 4 дня показов коллекции модной одежды и аксессуаров представят Гаяне Мартиросян (Армения), Вероника Канашевич (Белоруссия), Evoshka style (Белоруссия) дизайнера Ивлин Обейт Юссеф из Сирии, Leya.me (Россия), Александра Козловская (Белоруссия), Alena Stepina (Россия), бренд MAVITA дизайнера Татевик Манукян (Армения), MP Wood (Армения).
Параллельно состоится также Международная выставка ювелирных изделий и часов JUNWEX Yerevan Show 2017, которая пройдет при поддержке российского отраслевого медиа-холдинга «РЕСТЭК JUNWEX» и ювелирного холдинга «Меридиан».