Մոսկվայում պարգևատրել են հեռուստատեսային արվեստների բնագավառում շնորհվող ՏԷՖԻ մրցանակի դափնեկիրներին «Երեկոյան փրայմ» անվանակարգում:
«Լավագույն հումորային ծրագիր/շոու» անվանակարգում ՏԷՖԻ է ստացել Comedy Club-ը: Պրոդյուսեր Արթուր Ջանիբեկյանն այդ կապակցությամբ ասել է. «12 տարի մենք դափնեկիրներ ենք եղել՝ մրցանակների չարժանանալով: Հեռուստահանրությունը ուշադրություն չէր դրաձնում մեր վրա: 12 տարի անց դուք ուշադրություն դարձրեցիք: Ուրեմն՝ ինչ-որ բան այն չէ, փոխվե՛լ է պետք»:
Իսկ ռուսաստանաբնակ հայտնի հեռուստահաղորդավար Ռոման Բաբայանը «Ձայնի իրավունքից» ճանաչվել է լավագույն հաղորդավար: Լավագույնն են ճանաչվել նաև Օլգա Սկաբեևան և Եվգենի Պոպովը «60 րոպեից»:
Լավագույն զվարճային հաղորդում է ճանաչվել «Ռոսսիա 1»-ի «Կապույտ թռչունը», իսկ զվարճային ծրագրի լավագույն հաղորդավար է ճանաչվել Մաքսիմ Գալկինը «Բոլորից լավը» հաղորդման համար, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Հավակնորդների թվում ևս 2 հայկական ազգանուն կար: «Հեռուստատեսային ֆիլմի/սերիալի ռեժիսոր» անվանակարգում եզրափակչում էր հայտնվել Կարեն Շախնազարովը «Աննա Կարենինա» ֆիլմի համար, իսկ լավագույն պրոդյուսերի տիտղոսին էր հավակնում Ալեքսանդր Ակոպովը «Եկատերինա. Վերելք» ֆիլմի համար: Սակայն նրանք չարժանացան պարգևների:

Лауреатов премии ТЭФИ за высшие достижения в области телевизионных искусств в категории «Вечерний прайм» наградили в Москве.
Так, в номинации «Лучшая юмористическая программа/шоу» ТЭФИ получил Comedy Club. Продюсер Артур Джанибекян по этому поводу сказал следующее: «12 лет мы попадали в лауреаты, не выигрывая призы. Телевизионное сообщество не обращало на нас внимания. Через 12 лет вы обратили на нас внимание. У нас что-то не то! Будем менять!»
Лучшей развлекательной программой названа «Синяя птица« («Россия 1»). В номинации «Ведущий развлекательной программы» победу одержал Максим Галкин («Лучше всех!»), пишет ТАСС.
Лучшими ведущими стали Ольга Скабеева и Евгений Попов из «60 минут», а также Роман Бабаян из «Права голоса».
В числе номинантов были еще 2 армянские фамилии: в номинации «Режиссер телевизионного фильма/сериала» в финале оказался Карен Шахназаров с картиной «Анна Каренина», на титул лучшего продюсера претендовал Александр Акопов с картиной «Екатерина. Взлет». Однако они не получили награду.
ТЭФИ была учреждена Фондом «Академия Российского телевидения» 21 декабря 1994 года. С 2014 года организатором премии является Комитет индустриальных телевизионных премий. Победителям вручают бронзового «Орфея» работы Эрнста Неизвестного.