Հայաստանի հավաքականը պատրաստ է Լեհաստանի հետ խաղին: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի ավագ, «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը՝ խոսելով Լեհաստանի հավաքականի հետ առաջիկա հանդիպման մասին:
«Միշտ էլ բարձր տրամադրությամբ եմ ժամանում հավաքական: Պատրաստ ենք խաղին, թեև այսօր ևս մեկ մարզում ունենք: Ամեն ինչ կանենք, որպեսզի չկրկնենք նախկին սխալները ու լավագույն կերպով ներկայանանք խաղին»,-ասել է նա, գրում է Armfootball-ը:
«Այո, Լեհաստանի հետ նախորդ խաղին չմասնակցեցի, բայց նայում էի խաղը, տղաները մեծ ջանքեր գործադրեցին, վերջին րոպեին գոլ բաց թողեցինք: Լևանդովսկուն, Բլաշիկովսկուն և Պիշչեկին լավ ճանաչում եմ, մեծ ուժ են Լեհաստանի հավաքականի համար, հիանալի ֆուտբոլիստներ են: Շատ լավ մարդկային որակներ ունեն, շատ լավ տղաներ են: Եթե հնարավորություն ունենամ, խաղից հետո մեծ հաճույքով կհանդիպեմ, կխոսենք»,-ասել է Մխիթարյանը:
Նա հավելել է, որ այս շրջափուլում դեռ երկու հանդիպում կա, դրանցից հետո նոր կարելի է ամփոփել շրջափուլը: Ֆուտբոլիստը նշել է, որ պետք է այս երկու խաղերում լավագույն ձևով ներկայանալ, փորձել դրական արդյունքի հասնել: «Կապ չունի, որ հնարավորություն չունենք եզրափակիչ փուլ դուրս գալու, պետք է խաղանք մեր ազգի համար, ապացուցենք, որ կարող ենք արդյունքի հասնել»,-ասել է Մխիթարյանը:
«Տարբերություն չեմ դնում ազգային հավաքականում և «Մանչեսթեր Յունայթեդում» խաղալու միջև: Չի սխալվում նա, ով ոչինչ չի անում: Եթե կան դժգոհություններ, դա նրանց կարծիքն է, ես գիտեմ, թե որքանով եմ տրվում հավաքականին: Հնարավոր է՝ «Մանչեսթերում» փորձում եմ ավելի շատ խաղը ինձ վրա վերցնել, իսկ հավաքականում փորձում եմ օգնել նաև թիմակիցներիս, ավելի թիմային խաղալ:
Դանիայի հավաքականի հետ խաղից հետո նյարդայնացած էի, այդ պատճառով չխոսեցի լրագրողների հետ: Նման վիճակում ավելի լավ է չխոսել: Այդ խաղն արդեն անցյալում է: Սխալները վերլուծել ենք: Պետք է կենտրոնանք մեր խաղի վրա, այլ ոչ թե նրա վրա, որ խանգարենք Լեհաստանին: Պետք է մեր խաղը խաղանք»,- նշել է Հայաստանի հավաքականի ավագը:

Капитан сборной Армении, полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян поделился своими ожидаяними от предстоящего поединка отборочного раунда ЧМ-2018 с национальной командой Польши. Он заявил, что не делает различий между играми сборной Армении и МЮ.
«Я не делаю различий между играми сборной и «Манчестер Юнайтед». Не ошибается тот, кто ничего не делает. Если есть недовольные, это их мнение, я знаю, насколько отдаюсь сборной. Возможно, в Манчестере я пытаюсь больше брать игру на себя, а в сборной стараюсь помочь своим партнерам, играть больше в командный футбол.
После игры с Данией я был раздражен, поэтому не пообщался с журналистами. В такой ситуации лучше не говорить. Эта встреча уже в прошлом. Мы проанализировали ошибки. Должны сосредоточиться на нашей игре, а не на том, чтобы остановить Польшу. Мы должны играть в нашу игру», – отметил Мхитарян, пишетArmFootball.com.
«Я всегда приезжаю в сборную в хорошем настроении. Мы готовы к матчу, хотя сегодня у нас еще есть одна тренировка. Сделаем все возможное, чтобы избежать повторения прежних ошибок и наилучшим образом подойти к игре»,- сказал футболист.
«Я хорошо знаю Левандовского, Блашиковского и Пищека, они являются большой силой для польской команды, отличные футболисты. У них очень хорошие человеческие качества, очень хорошие парни. Если у меня будет такая возможность, я с удовольствием встречусь с ними после игры.
В этом цикле у нас еще есть две встречи, только после чего сможем подвести итоги. Должны наилучшим образом подойти к этим двум поединкам и попытаться добиться положительного результата. Не имеет значения, что у нас нет шансов выйти в финальную стадию, должны играть для нашего народа и доказать, что мы можем добиться результата»,- подчеркнул Мхитарян.
На стадионе «Республиканский» им. В.Саргсяна в Ереване 5 октября состоится отборочный матч Чемпионата мира 2018 года между сборными Армении и Польши.8 октября на стадионе «Астана Арена» сборная Армении встретится с командой Казахстана.