Աշխարհի կրկնակի չեմպիոն բրազիլացի Ռոնալդոն հրաժարվել է ընդգրկել Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող և Պորտուգալիայի հավաքականի անդամ Կրիշտիանու Ռոնալդուին պատմության լավագույն ֆուտբոլիստների իր կազմած ցանկում: Այդ մասին ասվում է Esporte Interativo-ի Instagram-ի աքաունթում:
Բրազիլացի հարձակվողի խորհրդանշական թիմում են՝ դարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնը (Իտալիա), պաշտպաններ Ռոբերտ Կառլոսը (Բրազիլիա), Պաոլո Մալդինին, Ֆաբիո Կանավարոն (երկուսն էլ՝ Իտալիա) և Կաֆուն (Բրազիլիա), կիսապաշտպաններ Զինեդին Զիդանը (Ֆրանսիա) և Անդրեա Պիրլոն (Իտալիա), հարձակվողներ Դիեգո Մարադոնան, Լիոնել Մեսսին (Արգենտինա), Պելեն և ինքը Ռոնալդոն (երկուսն էլ՝ Բրազիլիա), գրում է Lenta.ru-ն:
Ռոնալդոն ավարտել է կարիերան 2011-ին: Նա հաղթել է 1994-ի և 2002-ի աշխարհի առաջնություններում, հարձակվող է եղել «Բարսելոնայի», «Ռեալի», «Ինտերի» և «Միլանի» կազմում: Բրազիլացին 2 անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակի»:
Կրիշտիանու Ռոնալդուն 4 անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակի»: 2016-ի ամռանը նա դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն: Այս տիտղոսն առաջինն էր Պորտուգալիայի հավաքականի համար միջազգային ասպարեզում:

Двукратный чемпион мира бразилец Роналдо отказался включать нападающего мадридского «Реала» и сборной Португалии Криштиану Роналду в свою сборную лучших футболистов в истории. Об этом сообщается в Instagram-аккаунте издания Esporte Interativo.
В команду бразильского форварда вошли: вратарь Джанлуиджи Буффон (Италия), защитники Роберто Карлос (Бразилия), Паоло Мальдини, Фабио Каннаваро (оба — Италия) и Кафу (Бразилия), полузащитники Зинедин Зидан (Франция) и Андреа Пирло (Италия), нападающие Диего Марадона, Лионель Месси (Аргентина), Пеле и сам Роналдо (оба — Бразилия), пишет Lenta.ru.
Роналдо завершил карьеру в 2011 году. Он выигрывал чемпионат мира в 1994-м и 2002-м. Форвард выступал в составе «Барселоны», «Интера», «Реала» и «Милана». Бразилец — двукратный обладатель «Золотого мяча».
Криштиану Роналду выигрывал «Золотой мяч» четыре раза в карьере. Летом 2016 года он стал чемпионом Европы. Этот титул стал для сборной Португалии первым на международном уровне.