«Չելսիի», «Մանչեսթեր Սիթիի» և «Միլանի» նախկին ֆուտբոլիստ, իսկ այժմ քաղաքական գործիչ Ջորջ Վեան Լիբերայի նախագահ է ընտրվել: Նախագահի ընտրություններում Վեան հաղթել է իր գլխավոր մրցակցին՝ Լիբերիայի փոխնախագահ Ջոզեֆ Բոկային, որը ներկայացնում էր «Միասնության կուսակցությունը»: 51-ամյա Վեայի հաջողության մասին է հայտնել Naij պարբերականը:
Նախկին ֆուտբոլիստն առաջին անգամ մասնացել է իր երկրի նախագահական ընտրություններին 2005-ին՝ ձայների ավելի քան 40 տոկոսը հավաքելով քվեարկության երկրորդ փուլում, սակայն ի վերջո պարտվել է Էլեն Ջոնսոն-Սերլիֆին: Այժմ Վեան կփոխարինի նրան նախագահի պաշտոնում, գրում է championat.com-ը:
Վեան «Ոսկե գնդակի» է արժանացել 1995-ին: Նա նաև աֆրիկացի լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել 3 անգամ՝ 1989-ին, 1994-ին և 1995-ին:

Бывший игрок «Челси», «Манчестер Сити» и «Милана», а ныне политический деятель Джордж Веа избран президентом Либерии.
На выборах главы государства 51-летний Веа победил своего главного конкурента — вице-президента Либерии Джозефа Бокая, представляющего «Партию единства», пишет Championat.com со ссылкой на издание Naij.
Впервые экс-футболист принял участие в выборах президента своей страны в 2005 году и набрал свыше 40% голосов избирателей во втором туре голосования, однако в результате проиграл Элен Джонсон-Серлиф. Теперь Веа сменит ее на посту главы государства.
Веа является победителем в номинации лучший футболист мира (награда «Золотой мяч») 1995 года. Также в его активе звание лучшего африканского футболиста года, которого он удостаивался в течение трёх лет (1989, 1994, 1995).