Սերբիայի Նովի-Սադ քաղաքի SPENS ARENA մարզապալատում անցկացվող Սամբոյի պատանիների և աղջիկների առաջնության մրցումային առաջին օրը հայ մարզիկները 3 մեդալ են նվաճել:
Բրոնզե մեդալակիրներ են դարձել երիտասարդներից Ֆելիքս Դանիելյանը (48կգ) և Վահագն Չալյանը (82կգ):
Չափազանց հետաքրքիր էր պատանիների առաջնության 75 կգ քաշային կարգի եզրափակիչը, ուր հանդիպում էին Բորիս Շատվերյանն ու Գեորգի Մարգարյանը: Արդյունքում հաղթեց Հունաստանը: Հայաստանը ներկայացնող Բորիս Շատվերյանն արժանացավ արծաթե մեդալի, հայտնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան:
Հոկտեմբերի 14-ին մրցագորգ դուրս կգան պատանիներից Սերգեյ Պողոսյանը՝ 65 կգ, Կարեն Հովհաննիսյանը՝81 կգ, Արման Մանուկյանը՝+87 կգ, երիտասարդներից՝ Արթուր Մանուկյանը՝ 52 կգ, Գրիգոր Սահակյանը՝ 90 կգ, Գոռ Գյունաշյանը՝ +100 կգ և Անի Տեր-Հարությունյանը (44 կգ) ու Աննա Մկրտչյանը (+80 կգ):

14 Октябрь 2017 - 08:52 AMT
Армянские спортсмены завоевали 3 медали в первый день соревнований Чемпионата мира по самбо среди юношей и девушек, который проходит в спортивном дворце SPENS ARENA сербского города Новый Сад. Об этом сообщаетФедерация самбо Армении.
Бронзовыми медалистами стали среди молодых людей Феликс Даниелян (48 кг) и Ваагн Чалян (82 кг).
Крайне интересным был и финал чемпионата среди юношей весовой категории 75 кг, где встретились Борис Шатверян и Георгий Маргарян. В результате победила Греция. Представляющий Армению Борис Шатверян удостоился серебряной медали.
14 октября на ковер выйдут из юношей Сергей Погосян – 65 кг, Карен Ованнисян – 81 кг, Арман Манукян – +87 кг, из молодых людей – Артур Манукян – 52 кг, Григор Саакян – 90 кг, Гор Гюнашян – +100 кг и Ани Тер-Арутюнян (44 кг) и Анна Мкртчян (+80 кг).