Հոկտեմբերի 16-ին առանձին շրջաններում՝ հատկապես Լոռիում, Տավուշում և Գեղարքունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ արագությամբ, որը կարող է վնասել ծառեր և շենքերի տանիքներ:
ԱԻՆ-ը քաղաքացիներին կոչ է անում պահպանել զգուշություն և հնարավորինս քիչ գտնվել դրսում:
Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 16-ին շրջանների զգալի մասում, 17-ի գիշերը Սյունիքում և Արցախում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ արագությամբ, 17-ի ցերեկը, 18-20-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ արևմտյան՝ 3-8 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 16-ի ցերեկը և 17-ի գիշերը կնվազի 4-6 աստիճանով, 18-20-ը նույնքան կբարձրանա:
Երևան քաղաքում հոկտեմբերի 16-ին՝ կեսօրից հետո, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 17-20-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:

16 Октябрь 2017 - 06:58 AMT
16 октября в отдельных регионах Армении, особенно в Лори, Тавуше и Гегаркунике ожидается усиление ветра до 25-30 м/с, в результате чего возможны повреждения деревьев и крыш домов.
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении призывает граждан соблюдать осторожность и по мере возможности меньше находиться на улице.
Согласно прогнозам синоптиков 16 октября в большинстве регионов, ночью 17 октября в Сюнике прогнозируются дожди и грозы, в отдельных местах – усиление ветра до 25-30 м/с.
Днем 17 октября, 18-20 октября прогнозируется погода без осадков. Ветер западный, с порывами до 3-8 м/с. Днем 16 и ночью 17 октября температура воздуха понизится на 4-6 градусов, 18-20 октября повысится на столько же градусов.
В Ереване после полудня 16 октября ожидается дождь с грозой. С 17-20 отября ожидается погода без осадков.