Իսպանիայի հավաքականի պաշտպաններ Սերխիո Ռամոսը, Ժերար Պիկեն, կիսապաշտպան Սերջի Բուսկետսը սպառնում են հեռանալ հավաքականից:
Ֆուտբոլիստները կարող են դիմել այդ քայլին երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Խուան Լուիս Լարեայի հավաքականի մարքեթինգի գծով տնօրեն Մարիա Խոսե Կլարամունտին պաշտոնից ազատելու որոշման պատճառով, գրում է Sports.ru-ն Marca-ի վրա հղումով:
Ֆուտբոլիստները միշտ սատարել են Կլարամունտին, իսկ Ռամոսը աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում Իտալիայի հետ 3:0 հաշվով ավարտված խաղից հետո հստակ հայտարարել է, որ ֆուտբոլիստները դեմ են Կլարամունտի պաշտոնանկությանը:
Իսպանիա-Լիխտենշտեյն խաղից հետո, որն ավարտվեց 8: 0 հաշվով, Լարեան հայտարարեց, որ մտադիր է հեռացնել պաշտոնից Կլարամունտին: Դրանից հետո Ռամոսը, Պիկեն և Բուսկետսը հայտարարեցին, որ կհեռանան հավաքականից, եթե դա տեղի ունենա: Դրանից հետո ֆուտբոլիստների ր Լարեայի միջև լարվածություն է առաջացել և նրան նույնիսկ թույլ չեն տվել մտնել թիմի հանդերձարան: Այժմ բոլորը սպասում են, թե ինչպիսին կլինի ֆուտբոլիստների արձագանքն արդեն տեղի ունեցած պաշտոնանկությանը:

Защитники сборной Испании Серхио Рамос, Жерар Пике, а также полузащитник Серджи Бускетс грозятся покинуть национальную команду.
Игроки могут сделать это после решения президента федерации футбола страны (RFEF) Хуана Луиса Ларреа об увольнении Марии Хосе Кларамунта с поста директора сборной по вопросам маркетинга, пишет Sports.ru со ссылкой на Marca.
Последняя всегда пользовалась поддержкой футболистов, а Рамос после матча отборочного турнира чемпионата мира со сборной Италии (3:0) прямо сказал, что игроки не хотят отставки Кларамунт.
Перед матчем испанцев со сборной Лихтенштейна (8:0) в квалификационном раунде мундиаля Ларреа заявил о намерении уволить Кларамунт. После этого Рамос, Пике и Бускетс заявили руководству RFEF, что покинут сборную, если Кларамунт будет уволена. После этих слов между игроками и Ларреа возникло напряжение, и президента даже не впустили в раздевалку команды. Теперь все ждут реакции футболистов на состоявшуюся-таки отставку Крарамунт.