2018 թվականի հոկտեմբերին Երևանում կանցկացվի գեղասահքի պատանեկան Գրան պրիի փուլերից մեկը: Այդ մասին հայտարարել է ՀԳՖ-ի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը:
«Ֆեդերացիայի խորհրդի անդամ Սարգիս Թևանյանի հետ համապատասխան դիմում էինք ներկայացրել Չմշկորդների միջազգային միությանը (ՉՄՄ): Դիմումը հաստատվել է, և հաջորդ տարի պատանեկան Գրան պրիի փուլերից մեկը կանցկացվի Երևանում: Այս մրցաշարին մասնակցում են 13-19 տարեկան գեղասահորդներ»,- ասել է Մելանյա Ստեփանյանը, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
Նա հավելել է, որ ՉՄՄ-ն ուշադրություն է դարձրել այն հանգամանքին, որ Հայաստանի մայրաքաղաքում գործում է միջազգային բոլոր չափանիշերին համապատասխանող Իրինա Ռոդնինայի անվան գեղասահքի մարզադպրոց:

25 Октябрь 2017 - 13:23 AMT
В октябре 2018 года в Ереване пройдет этап юниорского Гран-При по фигурному катанию. Об этом сообщила президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян.
«Мы вместе с членом Совета федерации Саркисом Теваняном подготовили соответствующую заявку, которая была представлена в Международный союз конькобежцев (ISU). Наша заявка была одобрена, и в следующем году один из этапов юниорского Гран-При пройдет в Ереване. В этом турнире участвуют фигуристы в возрасте от 13 до 19 лет»,- отметила она, передает пресс-служба НОКА.
По словам Степанян, ISU принял во внимание, что в столице Армении построена спортшкола фигурного катания имени Ирины Родниной, каток которой отвечает всем международным стандартам.