Արմավիրի «Մանուշակ» մանկապարտեզ ներխուժած անձն իրավապահների հետ բանակցությունների արդյունքում պատանդ վերցրած երեխային բաց է թողել: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ոստիկանության մամուլի խոսնակ Աշոտ Ահարոնյանը:
Բանակցությունների ընթացքում ոստիկանության ծառայողներին հաջողվել է երեխային անվնաս հանել սենյակից, որտեղ նա պահվում էր, ինչից հետո կիրառվել է հատուկ միջոց։ Պատանդառուն փորձել է վնասել ինքն իրեն, ինչը ոստիկանները կանխել են:
Նա տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ այս պահին բուժօգնություն է ցուցաբերվում։
Հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 16:25-ին, ոստիկանության Արմավիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ մի տղամարդ դանակով զինված ներխուժել է Արմավիրի «Մանուշակ» մանկապարտեզ:
Ներս խուժած անձը դանակի սպառնալիքով մանկապարտեզում էր պահում մեկ երեխայի: Մանկապարտեզ խուժած տղամարդու հետ բանակցություններ են վարել իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները:

30 Октябрь 2017 - 16:51 AMT
Полиция обезвредила мужчину, взявшего в заложники ребенка в детском саду «Манушак» в армянском Армавире. Об этом сообщил в Facebook пресс-секретарь полиции Армении Ашот Ааронян.
По его словам, полицейским удалось вывести ребенка из комнаты, где его держали в заложниках. После этого силы правопорядка применили неназванные спецсредства, а мужчина попытался покончить с собой, однако полицейские предотвратили самоубийство.
Мужчина перевезен в больницу, где ему оказывается медицинская помощь. Ребенок не пострадал.
Инцидент с захватом заложника в детсаду произошел 30 октября в районе 16:25 по местному времени. По некоторым данным, нападающий был пьян.