Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկատիրությունների միության «Բիզնես ինովացիոն ֆորում 2017»-ը կանցկացվի Դիլիջանում՝ նոյեմբերի 10-11-ին:
Եվրոպական միության և GIZ-ի (Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերություն) համաֆինանսավորմամբ Հայաստանում փոքր ու միջին ձեռներեցությանն աջակցող՝ Suppoert to SME Development of Armenia նախագծի շրջանակում անցկացվող ամենամյա ֆորումն այս տարի կրելու է «Դեպի նոր իրականություն» խորագիրը:
Ֆորումը տեխնոլոգիական նորարությունների, գործարար ներկայացումների շուրջ է համախմբելու մոտ 200 հայաստանցի և միջազգային ձեռներեցների, ՏՏ ոլորտի փորձագետների:
Ֆորումի ընթացքում կքննարկվի Հայաստանում թվային տրանֆորմացիայի և նորարարական համակարգի օրակարգը, կներկայացվեն հաջողության պատմություններ, հարթակ կստեղծվի գործարար հանդիպումների և համագործակցության համար:

The Business Innovation Forum 2017 organized by the Union of Information Technology Enterprises will be held on November 10-11 in the Armenian town of Dilijan.
The Forum is organised in partnership with Support to SME Вevelopment in Armenia (SMEDA) project.
SMEDA project is co-funded by the European Union and the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) and implemented by GIZ’s Private Sector Development in South Caucasus Programme.
The forum will gather some 200 entrepreneurs and IT specialists from Armenia and abroad around technological innovation and business presentations.
Armenia's digital transformation and innovation agenda will be discussed, success stories will be unveiled, and business meetings will be organized throughout the two days of the gathering.