«Աշխարհի բոլոր փողերը» ֆիլմը հանվել է Կալիֆորնիայի AFI Fest կինոփառատոնի ցուցադրությունից դերասան Քևին Սփեյսիի շուրջ սեքսուալ բնույթի սկանդալի պատճառով, որն այդ ֆիլմում կատարում է դերերից մեկը:
«Աշխարհի բոլոր փողերը» ֆիլմը հիանալի ֆիլմ է և ավելի քան արժանի է պատվավոր տեղի AFI Fest կինոփառատոնում: Սակայն, հաշվի առնելով դերասաններից մեկի դեմ ներկայացված մեղադրանքները, և, տուժածների հանդեպ հարգանքից դրդված, անտեղի կլիներ ֆիլմի մասնակցությունն այս տոնին»,-հայտարարել են Sony Pictures ստուդիայի մասնակիցները, գրում է Lenta.ru-ն Variety-ի վրա հղումով:
Նշվում է, որ ֆիլմի պրեմիերայի օրը չի փոխվել, այն էկրան կբարձրանա դեկտեմբերի 22-ին: Ավելի վաղ Sony Pictures-ը դիտարկում էր պրեմիերան հետաձգելու տարբերակը:
Թրիլերի ռեժիսորն է Ռիդլի Սքոթը: Գլխավոր դերերում Սփեյսիից բացի նկարահանվել են Միշել Ուիլյամսն ու Մարկ Ուոլբերգը:
Սփեյսին սկսել է սեքսուալ կախվածությունից բուժման կուրս անցնել ԱՄՆ կլինիկաներից մեկում:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Netflix ընկերությունը հայտարարել է, որ խզում է գործակցությունը դերասան Քևին Սփեյսիիհետ, որին մեղադրում են սեքսուալ ոտնձգությունների մեջ: Ընկերությունը հայտարարել է, որ հրաժարվում է ցանկացած համատեղ աշխատանքից դերասանի հետ:

Картину «Все деньги мира» сняли с показа на кинофестивале AFI Fest в Калифорнии на фоне секс-скандала вокруг актера Кевина Спейси, исполнившего в фильме одну из ролей.
«Все деньги мира» — прекрасный фильм и более чем заслуживает почетного места на AFI Fest. Но учитывая обвинения в отношении одного из актеров и из уважения к пострадавшим, было бы неуместным участвовать в таком празднике в это сложное время», — заявили представители студии Sony Pictures, пишет Lenta.ru со ссылкой на Variety.
Отмечается, что дата релиза ленты не изменилась. «Все деньги мира» выйдут в широкий прокат 22 декабря. Ранее Sony Pictures рассматривала возможность отложить премьеру из-за секс-скандала.
Режиссером триллера выступил Ридли Скотт. Главные роли помимо Спейси исполнили Мишель Уильямс и Марк Уолберг.
Спейси начал проходить курс реабилитации от сексуальной зависимости в клинике в США.
В октябре актер из сериала «Стартрек» Энтони Рэпп обвинил Спейси в сексуальных домогательствах. По словам артиста, это произошло в 1986 году, когда ему было 14 лет, а Спейси — 26. Девять человек, занятых в телесериале «Карточный домик», также обвинили актера в сексуальных домогательствах.