Ռեժիսոր Ռիդլի Սքոթը, խորհրդակցելով Sony Pictures կինոընկերության հետ, որոշել է հանել «Աշխարհի բոլոր փողերը» ֆիլմից Քևին Սփեյսիի դերակատարմամբ բոլոր դրվագները: Հեղինակազրկված դերասանին կփոխարինի Քրիսթոֆեր Փլամերը:
Որոշ պատկերներ հարկ կլինի նորից նկարահանել և հրավիրել հոլիվուդյան աստղեր Մարկ Ուորբերգին և Միշել Ուիլյամսին, սակայն դա չպետք է որ մեծ խնդիրներ առաջացնի, քանի որ փոխարինվող դրվագների մեծ մասում Սփեյսին կադրում միայնակ է, գրում է Lenta.ru-ն Variety-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Աշխարհի բոլոր փողերը» ֆիլմը հանվել է Կալիֆորնիայի AFI Fest կինոփառատոնի ցուցադրությունից դերասան Քևին Սփեյսիի շուրջ սեքսուալ բնույթի սկանդալի պատճառով, որն այդ ֆիլմում կատարում է դերերից մեկը: Ֆիլմի պրեմիերայի օրը չի փոխվել, այն էկրան կբարձրանա դեկտեմբերի 22-ին: Ավելի վաղ Sony Pictures-ը դիտարկում էր պրեմիերան հետաձգելու տարբերակը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Netflix ընկերությունը հայտարարել է, որ խզում է գործակցությունը դերասան Քևին Սփեյսիիհետ, որին մեղադրում են սեքսուալ ոտնձգությունների մեջ: Ընկերությունը հայտարարել է, որ հրաժարվում է ցանկացած համատեղ աշխատանքից դերասանի հետ:

9 Ноябрь 2017 - 08:46 AMT
Режиссер Ридли Скотт после консультаций с кинокомпанией Sony Pictures решил вырезать из фильма «Все деньги мира» сцены с Кевином Спейси. Оскандалившегося актера заменит Кристофер Пламмер.
Для пересъемок некоторых планов придется заново приглашать звезд Марка Уолберга и Мишель Уильямс, однако это не должно составить особых проблем, поскольку в большинстве заменяемых сцен оскароносный Спейси находится в кадре один, пишет Lenta.ru со ссылкой на издание Variety.
Ранее стало известно, что «Все деньги мира» решили не демонстрировать на фестивале AFI Fest в Калифорнии, однако Sony Pictures настояла на неизменности даты выхода фильма на большие экраны — премьера состоится 22 декабря.
В октябре актер из сериала «Стартрек» Энтони Рэпп обвинил Спейси в сексуальных домогательствах. По словам артиста, это произошло в 1986 году, когда ему было 14 лет, а Спейси — 26. Девять человек, занятых в телесериале «Карточный домик», также обвинили актера в сексуальных домогательствах.