Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Բելառուսի հավաքականի հետ հանդիպումից հետո մրցակիցներին հաջողություն է մաղթել ապագայում: Այդ մասին հայտնել է Բելառուսի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը:
«Մի տխրեք: Դուք շատ լավ հավաքական ունեք: Կարծում եմ, ամեն ինչ առջևում է: Հաջողություն ձեզ առաջիկայում»,-ասել է Մխիթարյանը, գրում է Championat.com-ը:
Նոյեմբերի 9-ին Երևանում կայացած Հայաստան-Բելառուս ընկերական խաղում հայկական թիմը ջախջախեց մրցակցին 4:1 հաշվով: Գոլերից մեկի հեղինակ դարձավ Հենրիխ Մխիթարյանը:

10 Ноябрь 2017 - 09:31 AMT
Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян после завершения товарищеского поединка с командой Белоруссии, пожелал соперникам удачи в будущем. Об этом сообщает пресс-служба Белорусской федерации футбола.
«Не расстраивайтесь. У вас очень хорошая сборная. Я думаю, что у вас всё впереди. Удачи в будущем», – сказал Мхитарян, пишет Championat.com.
В товарищеском матче, который 9 ноября состоялся в Ереване, армянская команда разгромила сборную Белоруссии со счетом 4:1. В составе хозяев поля один из мячей на свой счет записал Мхитарян.