Իտալիայի հավաքականը ոչ ոքի է խաղացել Շվեդիայի հետ և զրկվել 2018-ի աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու իրավունքից:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 13-ին Միլանում և ավարտվել է 0:0 հաշվով: Առաջին խաղում, որը կայացել էր Ստոկհոլմում, հաղթել էին շվեդները 1:0 հաշվով:
Այսպիսով Իտալիան, որն աշխարհի քառակի չեմպիոն է, 1958-ից առաջին անգամ չի մասնակցի աշխարհի առաջնությանը: Առաջնությանը կմասնակցի Շվեդիան, գրում է Lenta.ru-ն:
Իտալիայի հավաքականի դարպասապահ Բուֆֆոնն, արտասվելով, հայտարարել է, որ ավարտում է միջազգային կարիերան: «Ես հեռանում եմ Իտալիայի հավաքականից, թողնելով այն երիտասարդներին՝ Պերինին և Դոննառումեին, նրանք դեռ ասելիք ունեն: Իտալական ֆուտբոլն, անկասկած ասելիք ունի»,-ասել է Բուֆֆոնը խաղից հետո, գրում է championat.com-ը:
Նոյեմբերի 14-ին հայտնի կդառնա ԱԱ-2018-ի վերջին մասնակիցը: Իռլանդիան կխաղա Դանիայի հետ: Առաջին հանդիպումն ավարտվել է 0:0:
Ֆուտբոլի ԱԱ-2018-ի խաղերը կանցնեն Մոսկվայում, Պետերբուրգում, Կալինինգրադում, Սամարայում, Եկատերինբուրգում, Վոլգոգրադում, Դոնի Ռոստովում, Կազանում, Նիժնի Նովգորոդում, Սոչիում, Սարանսկում: Մրցաշարը կանցնի հունիսի 14-ից հուլիսի 15-ը:

Сборная Швеции по футболу оказалась сильнее сборной Италии в стыковых матчах за право выступить на чемпионате мира-2018 в России.
Ответная встреча прошла 13 ноября в Милане и завершилась со счетом 0:0. В первой игре, прошедшей в Стокгольме 10 ноября, победу одержали шведы — 1:0. Таким образом, сборная Италии, четырехкратный чемпион мира, впервые с 1958 года не сумела квалифицироваться на мировое первенство. На турнире в России сыграет команда Швеции, пишет Lenta.ru.
Голкипер сборной Италии Джанлуиджи Буффон после невыхода своей национальной команды на чемпионат мира сообщил, что завершает международную карьеру.
«Я покидаю сборную Италии и оставляю ее молодым ребятам, которым есть что сказать — Перину и Доннарумме. У итальянского футбола, безусловно, есть будущее. Обнимаю Барцальи, Бонуччи, Кьеллини и Де Росси, с которыми мы провели почти 10 лет. Благодарю всех ребят, которые были с нами все это время, надеюсь, мы дали им что-то», — сказал Буффон после матча со слезами на глазах, пишет Championat.com.
Последний участник ЧМ-2018 от Европы определится 14 ноября. Ирландия на своем поле сыграет с командой Дании. Первая встреча завершилась со счетом 0:0.
Чемпионат мира пройдет с 14 июня по 15 июля 2018 года на 12 стадионах в 11 городах России: Москве, Санкт- Петербурге, Самаре, Нижнем Новгороде, Казани, Сочи, Ростове- на-Дону, Саранске, Волгограде, Калининграде и Екатеринбурге. Жеребьевка финальной стадии состоится в Москве 1 декабря.