Նոյեմբերի 24-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց: ՀՀ տարածքում փակ ավտոճանապարհներ չկան:
Նոյեմբերյան-Ջուջևան-Ոսկեպար ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է կցորդիչով բեռնատարների համար: Ապարան-Սպիտակ, Սիսիան-Գորայք, «Զանգեր»-Սարավան, Նոյեմբերյան-Ջուջևան-Ոսկեպար ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Նոյեմբերի 24-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, ցերեկը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում՝ ձյան, հովտային գոտում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով, հայտնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում, «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում և Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Ելնելով սպասվող անբարենպաստ եղանակային պայմաններից` բոլոր վարորդներին հորդորում ենք նշված մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, բացառությամբ բեռնատարների:

24 Ноябрь 2017 - 08:09 AMT
24 ноября, по состоянию на 11:00 по местному времени, на некоторых автомагистралях в Армении образовался гололед. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
При этом закрытых и труднопроходимых дорог на территории Армении нет. Ночью 24 ноября в большинстве регионов Армении, днем в Вайоц дзоре и Сюнике прогнозируются осадки, в горных районах и предгорьях – в виде снега, а в долинах – мокрого снега.
На дорогах Апаран-Спитак, Сисиан-Горайк, Зангер-Сараван, Ноемберян-Джуджеван-Воскепар местами образовался гололед. В городах Капан, Горис Каджаран Сюникской области и Джермук Вайоцдзорской области республики наблюдались осадки в виде снега.
Исходя из ожидаемых неблагоприятных погодных условий, МЧС Армении рекомендует водителям отправляться в вышеупомянутые области на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами.
По данным департамента ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для проезда грузовых автомобилей.