«Մանչեսթեր Յունայթեդի» երկրպագուները կարծում են, որ 2018-ին ակումբը պետք է գումար վաստակի՝ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի այլ ակումբ տեղափոխությամբ: Ակումբը, որը պետք է հետաքրքրված լինի ֆուտբոլիստի տեղափոխությամբ, Լոնդոնի «Թոթենհեմն» է, այս մասին գրում է HITC լրատվական կայքը:
Մխիթարյանի կարիերան «ՄՅՈւ»-ում քննարկումների առարկա է դարձել: Պրեմիեր լիգայի մրցաշրջանում ֆուտբոլիստն իրեն հատուկ մակարդակը չի դրսևորում, ինչի հետևանքով ակտիվացել են «ՄՅՈՒ»-ից այլ ակումբ տեղափոխվելու մասին խոսակցությունները։
Կայքը գրում է, որ 2016-ին՝ Մխիթարյանի «ՄՅՈւ» տեղափոխվելուց առաջ, «Թոթենհեմ»-ը մտադրություն էր հայտնել ձեռք բերել նրան՝ Դորտմունդի «Բորուսիա»-ում 2015-2016 թվականների մրցաշրջանում 11 գոլ խփելուց և 15 գոլային փոխանցում իրականացնելուց հետո:
«Մխիթարյանը դառնում է 29 տարեկան, նա չունի համապատասխան մարզական պրոֆիլ այս ակումբի համար, սակայն վերջերս Ֆերնանդո Լիորենտեի տեղափոխությունը ցույց տվեց, որ մարզիչ Մաուրիսիո Պոչետինոն պատրաստ է նորովի մոտենալ ֆուտբոլիստին: Մխիթարյանի՝ որպես գոլային իրավիճակներ ստեղծող և գոլերի հեղինակ ֆուտբոլիստի կերպարը, որոշակի ճնշում կարող է ունենալ Քրիստիան Էրիքսոնի և Դելե Ալիի վրա: Միևնույն ժամանակ, «Բորուսիա»-ում նրա դերը ցույց տվեց, որ նա կարող է համապատասխանել Պոչետինոյի «Թոթենհեմ»-ի ոճին: «ՄՅՈւ»-ն, եթե անգամ դիատարկում է Մխիթարյանին վաճառելու հարցը, չի ցանկանա տեսնել նրան իր մրցակից ակումբում: «Թոթենհեմ»-ը խելացի կգտնվի, եթե դիտարկի Մխիթարյանի հնարավոր տեղափոխության հարցը կամ էլ առաջարկի «կարմիր սատանաներին» փախանակել նրան Դենի Ռոսի հետ», – եզրափակում է կայքը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները գրել էին, որ ՄՅՈւ-ն Ֆրանսիայի հավաքականի և «Ատլետիկո Մադրիդ» ակումբի հարձակվող Անտուան Գրիզմանին դիտարկում է որպես Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հնարավոր փոխարինող:

Many Manchester United fans feel that the club should cash in on Armenia international Henrikh Mkhitaryan in 2018, but one club who should keep tabs on his situation is Tottenham Hotspur, news and analysis website HITC said in a recent article.
Mkhitaryan's Manchester United future is once again a subject of debate.
With five assists in the first three Premier League games this season, Mkhitaryan appeared set for a huge season, but his form has drastically tailed off.
It was reported in 2016 – before Mkhitaryan joined United – that Tottenham were keen to land him after he had hit 11 goals and 15 assists for Dortmund during the 2015-16 season.
Mkhitaryan turns 29 in January, meaning he doesn't have the usual profile of a Spurs signing, but the recent signing of Fernando Llorente has shown that Mauricio Pochettino is ready to break the mould for the right player.
"Mkhitaryan's quality as a creator and as a goalscorer would take some pressure off Christian Eriksen and Dele Alli, whilst his role with Dortmund showed that he can fit into the high-pressing style of Pochettino at Spurs," the publication says.
"United may not want to lose Mkhitaryan to a rival – if they would even consider selling anyway – but with the Red Devils keen on Spurs ace Danny Rose, Tottenham may be wise to keep tabs on Mkhitaryan's situation at Old Trafford with a view to a possible move, or asking for him in part-exchange for Rose."