Պերուում կարող են օրենք ընդունել, որը տեղի ֆուտբոլի համար աղետալի կլինի: Պատգամավոր Պալոմա Նոսեդան օրինագիծ է ներկայացրել, որի համաձայն Պերուի ֆուտբոլի ֆեդերացիան պետք է անցնի պետական հսկողության տակ:
Մինչդեռ ՖԻՖԱ-ի կանոնադրությամբ պետության և ցանկացած երրորդ անձանց միջամտությունը ազգային ֆեդերացիաների աշխատանքին արգելվում է: Եթե օրենքն ընդունվի, Պերուի հավաքականը կարող է հեռացվել 2018-ի աշխարհի առաջնության մասնակիցների ցանկից, գրում է Eurosport-ը Libero-ի վրա հղումով:
Իրադարձությունների զարգացման վատագույն տարբերակի դեպքում պարզ չէ, թե որ թիմը կփոխարինի Պերուի հավաքականին: Ըստ AS-ի, չի բացառվում, որ ՖԻՖԱ-ն կհրավիրի որակավորման փուլի ամենամեծ անհաջողակներից մեկին՝ Չիլիին, Իտալիային կամ Նիդերլանդներին:

24 Ноябрь 2017 - 11:59 AMT
В Перу могут принять закон, который приведет местный футбол к катастрофе. Депутат Палома Носеда внесла проект закона, согласно которому Федерация перуанского футбола перейдет под контроль государства.
Вмешательство государства и любых третьих лиц в работу национальных федераций запрещено уставом ФИФА, и в случае принятия закона сборная Перу может быть исключена из числа участников ЧМ-2018, передает Eurosport со ссылкой на Libero.
Кто заменит Перу при худшем сценарии, непонятно. По информации AS, не исключено, что ФИФА пригласит одного из крупнейших неудачников квалификации: либо Чили, либо Италию, либо Нидерланды.