Թեհրանում մեկնարկել է լողի պատանեկան միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում է 10 պատանի լողորդ Հայաստանից: Այդ մասին հայտարարել է Լողի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Հովսեփ Մեսրոպյանը:
Մրցումային առաջին օրը 50 մետր բրաս ոճում Էդվարդ Ասատրյանը (11-12 տարեկաններ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Գրիգոր Գրիգորյան-Մուշեղ Կագանյան-Վահե Խաչատրյան-Ստեփան Աբրահամյան քառյակը նույն տարիքային խմբի 4×50 մետր ազատ ոճ փոխանցալողում նվաճել է հաղթողի կոչումը: Այս քառյակը հավասարը չի ունեցել նաեւ 4×100 մետր փոխանցալողում, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
Մրցումներին մասնակցում են Իրանի (8 թիմ), Հայաստանի, Թուրքիայի, Սիրիայի, Իրաքի եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչները:

30 Ноябрь 2017 - 06:58 AMT
В Тегеране стартовал юношеский международный турнир по плаванию, на который отправились 10 юных пловцов из Армении. Об этом сообщил президент Армянской федерации плавания Овсеп Месропян.
В первый день соревнований на дистанции 50 м брассом Эдвард Асатрян (11-12 лет) стал серебряным призером, а квартет Григор Григорян-Мушег Каганян-Ваге Хачатрян-Степан Абрамян в той же возрастной группе в эстафете 4х50 метров вольным стилем завоевал звание победителя. Этот квартет не имел себе равных в эстафете 4х100 метров, сообщает пресс-служба НОКА.