Թեհրանում մեկնարկել է լողի պատանեկան միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում է 10 պատանի լողորդ Հայաստանից: Այդ մասին հայտարարել է Լողի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Հովսեփ Մեսրոպյանը:
Մրցումային առաջին օրը 50 մետր բրաս ոճում Էդվարդ Ասատրյանը (11-12 տարեկաններ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Գրիգոր Գրիգորյան-Մուշեղ Կագանյան-Վահե Խաչատրյան-Ստեփան Աբրահամյան քառյակը նույն տարիքային խմբի 4×50 մետր ազատ ոճ փոխանցալողում նվաճել է հաղթողի կոչումը: Այս քառյակը հավասարը չի ունեցել նաեւ 4×100 մետր փոխանցալողում, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
Մրցումներին մասնակցում են Իրանի (8 թիմ), Հայաստանի, Թուրքիայի, Սիրիայի, Իրաքի եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչները:

The Junior International Swimming Tournament has started in the Iranian capital city of Tehran, with 10 young athletes representing Armenia, president of the swimming federation Hovsep Mesropyan said.
On the first day of the tournament, Edvard Asatryan won a silver medal in the 50-meter breaststroke competitive swimming event.
Grigor Grigoryan, Mushegh Kaganyan, Vahe Khachatryan and Stepan Abrahamyan became champions in the 4 х 50 meters freestyle relay event. The four swimmers remained unequalled in the 4 x 100 meters event too, the National Olympic Committee said.