Հայտնի ռոք երաժիշտ, System of a Down-ի մենակատար Սերժ Թանկյանի «7 նոտա» երաժշտական մարտահրավերի ժյուրիի անդամներն արդեն հայտնի են: Ժյուրի կգլխավորի ինքը Թանկյանը:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 15-ն է: Նախաձեռնության մրցանակը 5.000 դոլար է:
Հայտերը կգնահատեն և հաղթողին կորոշեն System of a Down խմբի բաս-կիթառիստ Շավո Օդաջյանը, Capital Cities խմբի երգիչ Սեբու Սիմոնյանը, ջազ երաժիշտ և կոմպոզիտոր Տիգրան Համասյանը, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Վահագն Հայրապետյանը, UCLA համալսարանի Herb Alpert երաժշտական դպրոցի պրոֆեսոր և հիմնադիր դեկան Ջուդիթ Սմիթը մարտահրավերի հեղինակ Սերժ Թանկյանի գլխավորությամբ։
Մարտահրավերը, որի մեկնարկը տրվեց հոկտեմբերին, մի պարզ նախապայման ունի. Սերժ Թանկյանը գրել է նոր երգի առաջին 7 նոտան։ Երգը պետք է ավարտին հասցնել։
Ստեղծագործությունը կարող է լինել ջազի, ռոքի, սիմֆոնիայի ժանրերում, սակայն դրա տևողությունը չպետք է գերազանցի 3 րոպեն։
Ստեղծարար մարտահրավերների շարքը ներկայացնում է Creative Armenia-ն, որը շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն է՝ թվային դարաշրջանում տաղանդ բացահայտելու, զարգացնելու եւ արտադրելու գլոբալ մանդատով։

System of a Down frontman Serj Tankian will lead a world-renowned jury for his 7 Notes music challenge whose deadline is December 15.
Submissions will be evaluated and the $5,000 prize awarded by: System of a Down bassist Shavo Odadjian; Capital Cities star Sebu Simonian; jazz phenom and composer Tigran Hamasyan; Honored Artist of Armenia Vahagn Hayrapetyan; professor and Founding Dean of the UCLA Herb Alpert School of Music, Judith Smith; and the iconic rock star and challenger himself – Tankian.
The challenge, which went live in October, has a simple premise: Tankian has written the first 7 notes of a new song that the participants need to finish. The deadline for the 7 Notes music challenge is December 15.
The creative challenge series is initiated by Creative Armenia, a non-profit organization with a global mandate to discover, develop, and produce talent in the digital age.