Դեկտեմբերի 6-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ չկան:
Դեկտեմբերի 6-ի գիշերը, 8-ի գիշերը, 9-ին, 10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 6-ի օրվա երկրորդ կեսից մինչև 7-ի օրվա երկրորդ կեսը, 8-ի ցերեկը հանրապետության ողջ տարածքում, 7-ի երեկոյան ժամերին Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, 6-ին լեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային և նախալեռնային շրջաններում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 7-ին հանրապետության ողջ տարածքում՝ ձյան, 8-ի ցերեկը՝ թույլ ձյան տեսքով:
Կոտայքի մարզում մառախուղ է, Շիրակի մարզում և Արագածոտնի մարզի Թալին քաղաքում տեղում է ձյուն, հայտնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:

6 Декабрь 2017 - 06:53 AMT
6 декабря, по положению на 10:00, на территории Армении нет закрытых и труднопроходимых автодорог. Об этом сообщает министерство по чрезвычайным ситуациям Армении.
Ночью 6 декабря и 8 декабря, а также 9 декабря и 10 декабря ожидается погода без осадков. Со второй половины дня 6 декабря до второй половины дня 7-го, днем 8 декабря на всей территории Армении и в вечерние часы 7 декабря в Сюнике прогнозируются осадки. При этом 6 декабря в горных районах осадки будут в виде снега, в предгорных районах и долинах – в виде мокрого снега и дождя со снегом. А 7 декабря на всей территории Армении ожидается снег.
В Ширакской области и городе Талин Арагацотнской области Армении идет снег. В Котайкской области наблюдается туман.