Ամերիաբանկի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի նախաձեռնությամբ ԱՄՆ-ի Կալիֆորնիա նահանգում տեղի է ունեցել Ամերիաբանկի Խորհրդի նախագահ Անդրեյ Մկրտչյանի, Գոլդեն Սթեյթ բանկի Խորհրդի նախագահ Ռոբերտ Սեդրակյանի հանդիպումը Կալիֆորնիայի գործարարների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր Գլենդելի քաղաքապետ Վարդան Կարապետյանը:
Ամերիաբանկի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի համագործակցության հուշագրի ներքո քննարկվել են մի շարք հարցեր: Հանդիպումը նպատակ ուներ մոտեցնել Հայաստանի և Կալիֆորնիայի սահմանները, ընդլայնել ու խթանել բիզնեսի զարգացումը և հասանելի դարձնել անշարժ գույքի շուկաները, հայտնում է Ամերիաբանկի մամուլի ծառայությունը:
Համաձայն հուշագրի` հայաստանյան այն ընկերությունները և ֆիզիկական անձնիք, ովքեր ցանկանում են ստանալ բանկային ծառայություններ, ձեռք բերել անշարժ գույք կամ բիզնես վարել Կալիֆորնիա նահանգում, ունեն վստահելի գործընկեր ի դեմս Գոլդեն Սթեյթ բանկի, որին կարող են դիմել Ամերիաբանկի միջնորդությամբ: Միաժամանակ, ԱՄՆ-ում գրանցված ընկերությունները և ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք հնարավորություն ունեն օգտվելու Ամերիաբանկի պրոդուկտներից և ծառայություններից Գոլդեն Սթեյթ բանկի միջնորդությամբ:
Մանրամասները` տեսանյութում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսականհաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007-ից` տրամադրում է նորարարականբանկային ծառայությունների լայն տեսականի:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային ևմանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:

At the initiative of Armenia's Ameriabank and the U.S.-based Golden State Bank, Board Chairmen of the two banks Andrey Mkrtchyan and Robert Sedrakian recently met Californian businessmen, Ameriabank said on Money, December 13. Also participating in the meeting was Glendale mayor Vardan Karapetian.
Under the Memorandum of Cooperation signed between the two banks, Mkrtchyan and Sedrakian discussed a number of issues.
According to Ameriabank, the meeting was aimed at bringing Armenia and California closer, expanding and stimulating the development of businesses, as well as increasing access to real estate markets in both countries.
The Memorandum stipulates that the Armenian companies and individuals seeking to receive banking services, purchase real estate or launch businesses in California, can trust Golden State Bank and reach them via Ameriabank.
At the same time, U.S.-based companies and residents have access to Ameriabank's products and services through the Golden State Bank.