Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ակումբի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն շտապ հանդիպում է ունեցել ակումբի հայ ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ նրա վատ մարզավիճակի հարցով: Այս մասին հայտնում է բրիտանական Transfer Market Web կայքը:
Պորտուգալացի մարզիչն ավելի վաղ կարծիք էր հայտնել, որ ընթացիկ խաղաշրջանում Մխիթարյանի խաղում նահանջ է նկատվում ելույթների մակարդակի առումով:
«Լուրեր են շրջանառվում, որ Մոուրինյոն ցանկանում է Մխիթարյանին փոխանակել «Արսենալի» աստղ Մեսութ Օզիլի հետ: Սակայն «զինագործների» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերն հայտարարել է, որ Գերմանիայի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստը մնալու է ակումբում», – գրում է կայքը:
Վերջին շրջանում լուրեր են շրջանառվում, որ Մխիթարյանը չի մնա ՄՅՈւ կազմում: Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Դորտմունդի «Բորուսիան» հետևում է Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի շուրջ իրավիճակին, որտեղից 2016-ին Մխիթարյանը տեղափոխվեց ՄՅՈւ: Խոսվում է նաև նրա «Ինտեր» տեղափոխվելուհնարավորության մասին:

12 Декабрь 2017 - 14:02 AMT
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью провел экстренную встречу с полузащитником клуба и сборной Армении Генрихом Мхитаряном.
На встрече тренер и 28-летний армянский игрок обсудили будущее Мхитаряна в английском клубе, пишетTransferMarketWeb.
Ранее сообщалось, что Мхитарян намерен поговорить с главным тренером «МЮ» Жозе Моуриньо о своем будущем в английском клубе. Футболист со своими советниками планировал побеседовать с тренером «красных дьяволов» и выяснить, есть ли у будущее в составе «МЮ».
В последнее время все чаще поговаривают о том, что Мхитарян не задержится в составе «МЮ». Ранее сообщалось, что в его приобретении заинтересована «Боруссия», откуда игрок в 2016 году перешел в английский клуб, позже появились слухе о возможном переходе Мхитаряна в «Интер».
Мхитарян в нынешнем сезоне провел 17 матчей за «МЮ» во всех турнирах, в которых забил два гола и сделал шесть голевых передач. 28-летний армянин был заявлен лишь на одну из предыдущих 7-и игр «Манчестер Юнайтед», в которой вышел на замену.