2017 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև առևտրի ծավալները 2016-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 35%-ով: Այս մասին հաղորդում է Երևանում ԱՄՆ դեսպանատունը:
Երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառությունը ընթացիկ տարվա 10 ամսում կազմել է $ 99,5 մլն: ԱՄՆ դեսպանատունը նշում է նաև, որ Հայաստանից ԱՄՆ արտահանման ծավալների աճին նպաստել է արտոնությունների ընդահնուր համակարգը (General System of Preferences, GSP), որը թույլ է տալիս շատ արտահանողների առանց մաքսատուրքերի ապրանք հասցնել ԱՄՆ:
2017-ի հունվարից-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանի և Եվրամիության անդամ երկրների միջև առևտրաշրջանառությունը գերազանցել է $ 1 մլրդ-ը: Ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 25,5%-ով:

В январе-октябре 2017 года объем торговли между Арменией и Соединенными Штатами увеличился на 35% по сравнению с аналогичным периодом 2016 года. Об этом сообщает посольство США в РА.
Торговый оборот между двумя странами за первые 10 месяцев 2017 года составил 99,5 млн долларов. Посольство США также отмечает, что увеличению объема экспорта из Армении в США способствовала система общих привилегий (Generalized System of Preferences), которая позволяет многим экспортерам доставлять товары в США без таможенных пошлин.
С января по сентябрь 2017 года торговый оборот между Арменией и странами-членами ЕС превысил 1 миллиард долларов.