2017 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև առևտրի ծավալները 2016-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 35%-ով: Այս մասին հաղորդում է Երևանում ԱՄՆ դեսպանատունը:
Երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառությունը ընթացիկ տարվա 10 ամսում կազմել է $ 99,5 մլն: ԱՄՆ դեսպանատունը նշում է նաև, որ Հայաստանից ԱՄՆ արտահանման ծավալների աճին նպաստել է արտոնությունների ընդահնուր համակարգը (General System of Preferences, GSP), որը թույլ է տալիս շատ արտահանողների առանց մաքսատուրքերի ապրանք հասցնել ԱՄՆ:
2017-ի հունվարից-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանի և Եվրամիության անդամ երկրների միջև առևտրաշրջանառությունը գերազանցել է $ 1 մլրդ-ը: Ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 25,5%-ով:

Trade between Armenia and the United States grew by 35% in January – October of 2017 year-on-year, totaling $99.5 million, the U.S. embassy in Yerevan said in a tweet.
"Armenia’s successful exports to the U.S. is its excellent usage of the Generalized System of Preferences (GSP) that allows many of Armenia’s goods duty free entry into the U.S.," the embassay said.
The Armenian National Committee of America (ANCA) has repeatedly called for negotiating a U.S.-Armenia Double Tax Treaty to promote the growth of economic relations between the two countries.
The outdated forty-year-old 1973 U.S.-USSR Tax Treaty is recognized by the U.S. but not Armenia. Yerevan has repeatedly sought to replace this obsolete accord.