Ամփոփվել են ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի և Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) կողմից համատեղ իրականացվող «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացում» 2017-2018 ծրագրի մրցույթի արդյունքները։
Մրցույթի արդյունքների ամփոփման ընթացքում առավելություն է տրվել մասնակից այն կազմակերպություններին, որոնց սերտիֆիկացման պարագայում ավելի մեծ է արտադրանքի արտահանման հնարավորությունը և որոնք օրգանական սերտիֆիկացում ստանալուց հետո նախատեսում են նոր աշխատատեղերի ստեղծում: Հաշվի է առնվել նաև կազմակերպությունների սահմանամերձ համայնքներում աշխատելու հանգամանքը։
Ծրագրին դիմած ավելի քան 70 տնտեսվարողներից մրցույթի արդյունքում հաղթող են ճանաչվել 15-ը։
Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ամենամյա ծրագիրն իրականացվում է 2015-ից։ Ծրագրի շրջանակում օրգանական սերտիֆիկացում են ստացել 30 տնտեսվարող։ Գերմանացի մասնագետների աջակցությամբ յուրաքանչյուր տարի իրականացվել է ծրագրի շահառուների վերապատրաստում։ Պայմանավորված մրցույթում հաղթող ճանաչվելու և BIO արտադրության ոլորտում գործունեության ծավալմամբ՝ արդեն իսկ ստեղծվել է ավելի քան 50 նոր աշխատատեղ։ Միայն 2017-2018 ծրագրի արդյունքում նախատեսվում է 70 նոր աշխատատեղի ստեղծում։
Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ծրագիրն իրականացվում է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի հաճախորդների համար։

The results of the Organic Agricultural Development 2017-2018 program jointly implemented by ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK and Nature and Biodiversity Conservation Union in Germany (NABU) have been summarized.
For determining the outcome of the contest, priority has been given to those organizations whose certification will offer wider export opportunities, enabling them to create more jobs. The fact of working in border communities has also been considered.
As a result, 15 companies out of the 70 applicants were named winners.
Organic Agricultural Development has been implemented annually since 2015. In the framework of the program, 30 entrepreneurs have received organic certification. With the support of German specialists, the project beneficiaries have been trained each year. More than 50 new jobs have already been created, and 70 more are planned to created in 2017-2018.
Organic Agriculture Development project is implemented for the clients of ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank.