«Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին մարզիչ Լուի վան Գալը հայտարարել է, որ համակրանք չունի մանչեսթերյան ակումբի հանդեպ:
«Հնարավոր է, ես այլևս երբեք չաշխատեմ ակումբներում, սակայն մեկ բացառություն կանեի: Եթե անգլիական առաջատար ակումբ ինձ հրավիրեր, կընդունեի առաջարկը: Որովհետև դրանովվրեժխնդիր լինելու հնարավորություն կստանայի«Մանչեսթեր Յունայթեդից», գրում է Eurosport-ը The Mirror-ի վրա հղումով:
«Մոուրինյոյի դեմ ես ոչինչ չունեմ, սակայն մանկունիանցիները պետք է ինձ հարցնեին Ժոզեին նշանակելուց առաջ»,-հայտարարել է հոլանդացին:
Մոուրինյոն Վան Գալի օգնականն էր «Բարսելոնայում» 1997-2000թթ.: Վան Գալը գլխավորել է «Մանչեսթեր Յունայթեդը» 2014-2016թթ.:

19 Декабрь 2017 - 09:11 AMT
«Возможно, я никогда больше не буду работать в клубах. Но я бы сделал одно исключение. Если бы английский топ-клуб пригласил меня, я бы принял предложение. Потому что у меня бы появилась возможность отомстить «Манчестер Юнайтед»,- отметил он, пишет Eurosport со ссылкой на The Mirror.
«Я ничего не имею против Моуринью (главный тренер МЮ Жозе Моуринью – ред.), но манкунианцам стоило спросить меня, прежде чем назначать Жозе», – заявил голландец.
Моуринью работал ассистентом Ван Гала в «Барселоне с 1997 по 2000 год. Ван Гал возглавлял «Манчестер Юнайтед» с 2014 по 2016 год.