Ադրբեջանը, որը մի քանի տարի առաջ ֆինանսավորում էր Մադրիդի «Ատլետիկոն», կարող է դառնալ Իսպանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր հովանավորը, հայտնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը As-ի վրա հղումով:
Նշվում է, որ Ադրբեջանը, որը լինելու է կազմակերպության գլխավոր հովանավորն առաջիկա 5 տարիներին, պայմանագիրը կնքելու դեպքում պետք է 50 մլն դոլար վճարի իսպանացիներին: Սակայն քաղաքական իրադարձություններն ու ԱԱ-ին հավաքականների մեծ մասի, այդ թվում Իսպանիայի հավաքականի, մասնակցության և ՌԴ մեկնելու քննարկումը, հարցականի տակ է դրել պայմանագրի կնքումը:
Դա որոշակի անհանգստություն է առաջացրել Իսպանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայում: Նույնիսկ հետաձգվել է ֆեդերացիայի մարքեթինգային տնօրեն Վիսենտե Կասադոյի և սպորտային տնօրեն Ֆերնանդո Իերոյի այցը Բաքու:
Այժմ ֆեդերացիան սպասում է, որ ՖԻՖԱ-ն հաստատի ԱԱ-2018-ի վերաբերյալ իր վերջնական դիրքորոշումը: Եթե պայմանագիրը կնքվի, այն ամենաթանկը կդառնա ֆեդերացիայի պատմության մեջ:

Азербайджан, спонсировавший несколько лет назад мадридский «Атлетико», может стать генеральным спонсором Королевской испанской футбольной федерации, пишет АПА со ссылкой на As.
Отмечается, что Азербайджан, который будет генеральным спонсором организации в ближайшие 5 лет, должен выплатить испанцам 50 миллионов долларов. Но события, происходящие на политической арене, и вынесение на обсуждение вопроса поездки большинства сборных, в том числе и сборной Испании на чемпионат мира в Россию, поставило под вопрос заключение договора.
Это привело к появлению определенного беспокойства в испанской футбольной организации. Даже отложена поездка в Баку маркетингового директора федерации Висенте Касадо и спортивного директора Фернандо Йерро.
Теперь руководство федерации ждет принятия ФИФА окончательного решения в связи с ЧМ-2018 и сразу после утверждения участия сборной в мундиале постарается подписать договор. В случае заключения договора он станет самым дорогим в истории федерации.