Լոնդոնի «Տոտենհեմի» նախկին ֆուտբոլիստ և մարզիչ Թիմ Շերվուրդը կարծում է, որ «Մանչեսթեր Սիթիի» գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան կցանկանար իր թիմի շարքերում տեսնել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին:
Ըստ Շերվուդի, ՄՅՈւ գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ճիշտ չի օգտագործում Մխիթարյանի ունակությունները: «Տոտենհեմի» մարզչին վրդովեցրել է այն փաստը, որ հայ ֆուտբոլիստը երկար ժամանակ է խաղադաշտ դուրս չի գալիս ՄՅՈւ կազմում, գրում է Daily Star-ը:
«Կարծում եմ, Մխիթարյանը ՄՅՈւ այն մի քանի խաղացողներից է, ում Գվարդիոլան կցանկանար հրավիրել «Մանչեսթեր Սիթի»: Անկասկած, նա համապատասխանում է Խոսեպի խաղային համակարգին՝ ստանալ գնդակը, շրջադարձ անել, շրջանցելով առաջ գնալ»,-ասել է Շերվուդը:
Դեկտեմբերի 20-ին Մխիթարյանը ՄՅՈւ կազմում 69-րդ րոպեին փոխարինել է հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչին «Բրիսթոլ Սիթիի» հետ խաղում, որտեղ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» պարտվել է 1:2 հաշվով: Դրանից առաջ վերջին անգամ Մխիթարյանը խաղադաշտ էր դուրս եկել նոյեմբերի 25-ին՝ «Բրայթոնի» հետ խաղում: Լուրեր են շրջանառվում, որ այդ խաղից հետո Մխիթարյանը վիճաբանություն է ունեցել Մոուրինյոյի հետ:
ՄՅՈւ կազմում Մխիթարյանը 13 գոլի հեղինակ է դարձել 58 խաղում ՝բոլոր մրցաշարերում: Նրա պայմանագիրն ակումբի հետ սպառվում է 2020-ի ամռանը:

Экс-игрок и тренер лондонского «Тоттенхэма» Тим Шервуд считает, что наставник «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола хотел бы видеть в рядах своей команды полузащитника «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генриха Мхитаряна.
По словам Шервуда, главный тренер МЮ Жозе Моуриньо неверно использует способности Мхитаряна. Наставник «Тоттенхэма» выразил возмущение тем, что армянский футболист долгое время не появлялся на поле в основном составе английского клуба, пишет Daily Star.
«Думаю, что одним из тех игроков «Манчестер Юнайтед», которых Гвардиола хотел бы пригласить в «Манчестер Сити», является Мхитарян. Несомненно, он подходит под игровую систему Хосепа – получить мяч, развернуться, пойти в обводку»,- сказал Шервуд.
20 декабряМхитарян в составе «Манчестер Юнайтед» на 69-й минуте заменил шведского нападающего Златана Ибрагимовича в матче против «Бристоль Сити», а «Манчестер Юнайтед» уступил со счетом 1:2. Последний раз до этого Мхитарян выходил на поле 25 ноября в матче против «Брайтона». Сообщалось, что после того матча у полузащитника возник конфликт с главным тренером МЮ Жозе Моуринью.