ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը 2017 թվականի դեկտեմբերի 21-ից հրապարակային առաջարկի միջոցով սկսել է տեղաբաշխել 1 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալով, տարեկան 9,2% եկամտաբերությամբ, արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր՝ 30 ամիս շրջանառության ժամկետով։ Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմելու է 100.000 դրամ։
Մեկ ներդրողը կարող է ձեռք բերել նվազագույնը՝ 5, իսկ առավելագույնը՝ 2000 պարտատոմս։ Պարտատոմսերի տեղաբաշխումն ավարտվելու է ոչ ուշ, քան 2018 թվականի փետրվարի 21-ը։
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ բանկի թողարկած անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամ»-ի կողմից:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար ներդրողները պետք է լրացնեն և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկ ներկայացնեն պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտերը։

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ банк 21 декабря 2017 года посредством публичного предложения начал размещение купонных не документарных облигаций общим объемом в 1 млрд драмов.
Цена одной облигации составляет 100.000 драмов, срок обращения – 30 месяцев, а доходность – 9,2%. Один инвестор может приобрести минимум пять и максимум 2000 облигаций. Размещение завершится не позднее 21 февраля 2018 года.
Согласно закону РА «О гарантировании компенсации банковских вкладов физических лиц», средства, привлеченные от эмитированных банком именных облигаций, считаются гарантированным вкладом и подлежат компенсации.
Для приобретения облигаций инвесторы должны заполнить заявку о покупке и представить ее в АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ банк.